kapat ikonu

Ziraat Bankası genç çiftçi kredisi nasıl alınır? Köyüne geri dönenler yaşadı!

Köye dönüş hibesi veren Ziraat Bankası, bunun yanında genç çiftçi kredisi de veriyor. Peki Ziraat Bankası genç çiftçi kredisi almanın şartları nelerdir?

Kamu bankaları tarımı ve üretimi desteklemek amacıyla kredi imkanı sunuyor. Bu bankaların başında Ziraat Bankası geliyor. Ziraat Bankası çiftçilere hibenin yanı sıra genç çiftçilere özel olarak da genç çiftçi kredisi veriyor. 120 bin TL'ye kadar kredi imkan sunan bankadan kredinin nasıl çekileceği ise merak konusu olduç Peki Ziraat Bankası genç çiftçi kredisi nasıl çekilir?

Ziraat Bankası genç çiftçilere destek veriyor

Köye dönüş hibesi veren Ziraat Bankası, genç çiftçilere ek olarak belirli oranda kredi veriyor. Hibe desteği alan vatandaşlar, köylerine dönme kararı aldı. Çiftçiliğe başlayan vatandaşa ek olarak genç çiftçi kredisi de veriliyor. Kamu bankası tarafından vatandaşa verilen köye dönüş kredisi 18-41 yaşları arasındakilere veriliyor. Genç çiftçilere de ek olarak bunun yanında kredi imkanı da sağlanıyor. Bu imkan kapsamında geçn çiftçiler, hibe miktarının üç katı kadar kredi alabilir. Projeye kabul edilen çiftçiler bu sayede; büyükbaş, küçükbaş hayvanın yanı sıra, tarla, sera ve traktör alımı yaoabiliyor.

Ziraat Bankası genç çiftçi kredisine nasıl başvurulur?

Genç çiftçi kredisi almak isteyenler ilk başta hibe kredisi alarak proje kapsamında işe başlarlar. Daha sonraki aşama ise, ilgili banka çiftçinin kredi notuna bakar ve ona göre kredi imkanı tanır. Tüm kriterlere uyan genç çiftçiler, kredi alabilir. Genç çiftçi kredisi alınan hibeye bağlı olarak verilir. Alınan hibe ne kadar ise verilecek kredi de bu hibenin 3 katı kadar olur. 7 yıl vade ile verilen bu krediye başvuranların sayısı çok fazladır.

Ziraat Bankası genç çitçilere ne kadar kredi veriyor?

Üretime destek amacıyla devlet bankaları, kentlerden köye gidenlere hibe kredisi vermeye başladı. Ziraat Bankası bu hibeye ek olarak da genç çiftçi kredisi veriyor. Ziraat Bankası genç çiftçi kredisi, hibenin üç katı kadar verilir. Yani hibe olarak 30 bin TL alan bir vatandaş, genç çiftçi projesi kapsamında 90 bin TL kredi alabiliyor. 20 bin TL hibe alan bir vatandaş ise 60 bin TL genç çiftçi kredisi alabiliyor. Ayrıca bu kredinin vadesi 7 yıldır.

Ziraat Bankası genç çiftçi kredisi nasıl alınır?

Şehirlerden köylere giden vatandaşlara hibe desteği veriliyor. Köyüne dönmek isteyen ve çiftçilik yapmak isteyen genç vatandaşlar, hibenin yanında kredi de alabiliyor. Ziraat Bankası tarafından verilen genç çiftçi kredisin almak isteyen vatandaşlar, banka şubelerine giderek başvurularını yapabilir. Bu kredi verilirken kişilerin kredi notuna ve ne kadar hibe aldığına bakılır. Bu kapsamda banka, hibenin üç katı kadar kredi verir.

Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol