kapat ikonu

Yüzde 0.99 faizle kredi veren banka sayısı beşe yükseldi!

Merkez Bankası'nın faizlerde indirim kararı sonrası konut kredilerinde faiz indirimi yapan banka sayısı beşe çıktı. İşte banka banka kredi faiz oranları...

  • Emlak
  • 09 Ağustos 2019 17:23
  • Son Güncelleme: 09 Ağustos 2019 17:51

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın (TCMB) faizlerde indirim kararı sonrası, 4 kamu bankası konut kredilerini yüzde 1’in altına çekti. İndirim yapan bankalar kervanına bir banka daha katıldı. Peşi peşine gelen bu indirimler sonrası özel bankaların da konut kredisi faiz oranlarında düşüş yapması bekleniyor.

Bu kapsamda Ziraat Bankası, Ziraat Katılım, Halkbank, Vakıfbank, Vakıfbank Katılım yüzde 0.99 faiz oranı ile kredi vermeye başladı.

Ziraat Bankası Konut Kredisi: Merkez Bankası’nın aldığı karar sonrası konut kredisinde faiz oranını yüzde 0.99’a düşürdü. Banka, 500 bin TL’ye kadar olan kredilerde 180 ay vade seçeneği de sunuyor. 1 milyonluk kredilerde uygulanan faiz oranları %1,39 olarak belirlendi.

Ziraat Katılım Konut Kredisi: 250 bin TL ile 1 milyon TL arasındaki krediler için yüzde 0.99 faiz oranı uygulamaktadır. 180 ay vade seçeneği de veren banka, 500 TL ve üzeri kredilerde yüzde 1,19 oranında faiz uyguluyor. 1 milyon TL’nin üzeri krediler için ise yüzde 1,39 faiz uygulamaktadır.

Halkbank Konut Kredisi: Diğer bankalar gibi Halkbank da yüzde 0,99 oranında faiz uygulama kararı aldı. 180 ay vade seçeneği de sunana banka, bu seçeneği kullanmak isteyenler için yüzde 1,19 faiz oranı uygulamaktadır. 1 milyon TL ye kadar kredi imkânı sunan banka bu krediye yüzde 1,39 faiz uygulamaktadır.

Vakıfbank Konut Kredisi: Konut kredisinde indirim yapan bir diğer banka da Vakıfbank oldu. Banka müşterilerine diğer bankalar gibi 180 ay vade seçeneği de sunmaktadır.

Öte yandan Vakıfbank, konut projesi olanlar için tercih sebebi konumunda olurken, bu krediyi kullananlar için faiz oranlarını yüzde 0.79 kadar düşürmüş durumda.

Vakıfbank Katılım Konut Kredisi: Merkez Bankası’nın startı ile konut kredisi faiz oranlarını düşüren bir diğer banka da Vakıfbank Katılım oldu. Banka, konut kredisinde faiz oranını yüzde 0,99 oranına çekti. Diğer bankalar gibi Vakıfbank Katılım da 180 ay vade seçeneği sunarken, 250 bin TL’den 1 milyon TL’ye kadar kredi imkanı sunuyor ve konut almak isteyen müşterilerini bekliyor.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol