kapat ikonu

Yüzde 0,78-0,79 faiz oranıyla kredi veren bankalar hangileri?

Ev almak isteyen vatandaşlar en uyguna kredi veren bankaları araştırıyor. Peki yüzde 0,78 ve yüzde 0,79 faiz oranıyla kredi veren banka var mı?

  • Emlak
  • 03 Aralık 2019 15:20
  • Son Güncelleme: 03 Aralık 2019 15:23

Ev almak için konut kredisi başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar için bankalar faiz indirimleri yapmaya devam ediyor. Üç kamu bankası olan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’ın faiz indirimi sonrası özel bankalarda harekete geçti. Peki yüzde 0,78 ve yüzde 0,79 faiz oranıyla konut kredisi veren bankalar hangileridir.

0,78 FAİZ ORANIYLA KONUT KREDİSİ VEREN BANKALAR

İş Bankası anlaştığı şirketler aracılığıyla vatandaşlara 0,78 oranında kredi imkanı sunuyor.

0,79 FAİZLE KONUT KREDİSİ VEREN BANKALAR

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’ın anlaştığı şirketler tarafından 0,79 faiz oranıyla kredi veriliyor.

HALKBANK KONUT KREDİSİ

Halkbank müşterilerine yüzde 0,99 oranıyla kredi imkanı tanıyor. Anlaşmalı Konut Projeleri için verilen kredi faiz oranı ise yüzde 0,79’dur.

ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ

Ziraat Bankası tarafından konut kredilerine yüzde 0,99 oranında faiz sunulur. Anlaşmalı Konut Projeleri için ise konut kredisi faiz oranı yüzde 0.79’dur.

VAKIFBANK KONUT KREDİSİ

Vakıfbank tarafından müşterilerine verilen konut kredilerinde, yüzde 0,99 faiz oranı uygulanır. Anlaşmalı konut projeleri için ise bu oran yüzde 0.79’dur.

GARANTİ BBVA KONUT KREDİSİ

Garanti BBVA aracılığıyla verilen konut kredisinin yüzde 1.10 olan faiz oranları yüzde 1,08’ kadar indirildi.

ING KONUT KREDİSİ

ING, yeni başlattığı kampayasıyla birlikte 12 aydan 120 aya kadar verdiği kredilerin tüm vadelerinde konut kredisi oranlarını yüzde 0.98’e düşürmüş bulunmakta.

TEB KONUT KREDİSİ

TEB Bankasnın 0,99 oranında konut kredisi vermekte.

KUVEYT TÜRK KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI

Küveyt Türk tarafından, konut sahibi olmak isteyen insanlar için ve konut sektörü aracılığıyla ülkenin ekonomisine katkı sağlaması için tüm konut finansman oranlarını 0,98 gibi bir orana düşürdü. Ayrıca Kuveyt Türk Bankasının yaptığı açıklamayla birlikte, herhangi bir sınır olmaksızın, Bankanın verdiği tüm vade seçeneklerindeki konut finansman kar oranı 0,98’e indirildi.

Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol