kapat ikonu

Youtube'dan uyarı! "Hizmet Şartları" 10 Aralık'ta değişiyor

Dünyanın en büyük video içerik platformu Youtube, hizmet şartlarında bir takım yenilikler yaptı. Youtube'un yeni şartları haberimizde...

  • Teknoloji
  • 14 Kasım 2019 10:29
  • Son Güncelleme: 14 Kasım 2019 10:35

Dünyanın en büyük video platformu Youtube, hizmet şartlarında yenilik yapacağını kullanıcılarına gönderdiği bildirilme duyurdu. Buna göre şirket, hizmet şartlarında bir takım yeniliğe gidiyor.

Webtekno’nun habering göre; Youtube giren kullanıcılar, 10 Aralık’ta Hizmet Şartları'nın değişeceğine dair bir bildirim gördü. Yeni şartlar içerik ya da kullanımla ilgili herhangi bir güncelleme içermiyor. Sadece birkaç politikasını daha anlaşılabilir hale getiriyor.

Yeni şartlar neler?

Youtube’un gönderdiği bildirime tıklayan kullanıcılar, hizmet şartlarındaki değişikliği içeren yazının yer aldığı sayfaya yönlendiriliyor. Yönlendirilen sayfada “Politika, Güvenlik ve Telif Hakkı Politikaları” ve “YouTube'da Reklam Yayınlama Politikaları” bağlantıları da yer alıyor. Açıklamaya göre yeni şartlar, Topluluk Kuralları’nın temelini oluşturuyor. Bu nedenle şartlar da açık açık belirtiliyor.

Ülke ülke yaş sınırları da yer alıyor

Platformun yeni politikasında her ülkenin yaş sınırı da gösteriliyor. Ülke ülke yaş sınırını öğrenmek isteyenler sayfada bulunan bu bağlantıya tıkayabilir. Öte yandan reşit sayılmayanlar için, ebeveyn ya da veli izniyle giriş yapmayı gerektiren bir uyarı da eklendi.

Youtube’un yeni politikasında süresiz yorum kullanma hakkı da kaldırılıyor. Ayrıca Youtube, hangi durumlarda içeriğin kaldırılması gerekebileceğine dair net bilgiler de verdi.

Yeni şartlar 10 Aralık itibarıyla geçerli

Youtube yeni hizmet şartlarını özellikçe içerik üreticilerinin özenle okumasını istiyor. YouTube’un 10 Aralık’ta faaliyete geçireceği Hizmet Şartları'nın son haline buradan ulaşabilirsiniz.

Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol