kapat ikonu

Yelken Kalıp, Türkiye’nin Kilit markasını satın aldı

Yelken Kalıp A.Ş, Türk kilit pazarının önde gelen markalarından İTO Kilit’i satın alarak kendi bünyesine kattı.

  • Sektörler
  • 27 Şubat 2020 14:50
  • Son Güncelleme: 27 Şubat 2020 14:53

Kapı ve pencere aksesuarları sektörünün önde gelen firmalarından Yelken Kalıp, İTO Kilit markasını satın aldı. İTO Kilit ile sektördeki derinliğini artırmak isteyen Yelken Kalıp, Türk kilit pazarında 2022 yılına kadar ilk 3 firma arasında yer almayı hedefliyor.

Sektörde yarım asırdır Fornax markası ile üretim yapan Yelken Kalıp Pencere & Kapı Aksesuarları ve Metal San. Tic. A.Ş., kilit pazarının önde gelen markası İTO Kilit’i bünyesine katarak sektördeki gücünü artırdı.

4 BİNDEN FAZLA ÜRÜN ÇEŞİDİ İLE FAALİYET GÖSTERİYOR

Satın alma ile ilgili açıklama yapan Yelken Kalıp A.Ş. İcra Kurulu Üyesi Nuray Ergül Bulutlar, İTO Kilit’in marka ve ürün hakları ile üretim tesislerinin satın alındığını ve İTO Kilit ile sektördeki yatırımlarını artırdıklarını söyledi.

Bulutlar, açıklamasına “Yelken Kalıp A.Ş. 1969 yılında saç parça imalatı ile işe başlayıp 1990 yılında PVC kapı ve pencere aksesuarları üretimine girmiştir. Hızlı bir büyüme gösteren şirketimiz, şu anda 4 binden fazla ürün çeşidi ile faaliyet göstermekte. Yatırımlarımız içinde AR-GE önemli bir yere sahip. Her yıl geliştirilen inovatif ürünler ile ürün yelpazemizi genişletiyoruz. Yurtiçi pazarda olduğu gibi yurtdışı pazarda da aranan markalar arasında yer alıyoruz.” diye devam etti.

ÜRÜNLER 70 ÜLKEYE İHRAÇ EDİLİYOR

Yelken Kalıp A.Ş. İcra Kurulu Üyesi Nuray Ergül Bulutlar, İTO Kilit ile önümüzdeki üç yıla kadar Türk kilit pazarında ilk üçe girmeyi hedeflediklerini belirterek, Ürünlerimizi Yaklaşık 70 ülkeye gönderiyoruz. Son yatırımımız olan İTO Kilit ile sektörde ürün yelpazemizi genişletmiş olduk. Kilit endüstrisinde derinleşmeyi planlıyoruz. Üretimimize Esenyurt fabrikamızda devam edeceğiz. 2022 yılına kadar Türk kilit pazarındaki ilk 3 firma arasında olmayı hedefliyoruz. Bu strateji doğrultusunda yatırımlarımız devam edecek.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol