kapat ikonu

Yaşlı kurt'tan altın yorumu: Yukarı, yukarı ve yukarı

"Yaşlı kurt" lakabı ile tanınan ABD'li ünlü yatırımcı Mobius, altın için "yukarı, yukarı ve yukarı" ifadelerini kullandı.

  • Finans
  • Yatırım
  • 20 Ağustos 2019 16:19
  • Son Güncelleme: 20 Ağustos 2019 16:30

ABD'li ünlü yatırımcı Mark Mobius, altın yatırımına yönelik destekleyici açıklamalarını sürdürmeye devam ediyor. Altın fiyatları ne olur sorusunu yanıtlayan Mobius, "Up, up and up" (Yukarı, yukarı ve yukarı) sözleri ile cevapladı.

Yaşlı kurt lakabı ile bilinen 83 yaşındaki Mobius, altına yönelik olumlu açıklamalarını sürdürüyor. Büyük merkez bankalarının para politikasını genişlettiğini hatırlatan Mobius, bu durumun uzun vadede altın alımında meyve vereceğini ileri sürdü.

“Yön yukarı, yukarı ve yukarı”

Franklin Templeton'da geçirdiği otuz yılın ardından geçen yıl Mobius Capital Partners LLP'yi kuran yatırımcı, Bloomberg Television ile gerçekleştirdiği mülakatta “altında uzun vadeli beklenti yukarı yönlü. Bunu söylememin nedeniyse para arzının yukarı yönlü olması. Açıkçası herhangi bir seviyeden altın almanız gerektiğini düşünüyorum. Çünkü yön yukarı, yukarı ve yukarı” dedi.

Altın son altı ayın zirvesini gördü

Altın, Fed ve diğer merkez bankalarından büyümeyi desteklemek amacıyla daha geniş politika beklentisinin etkisiyle bu ay altı yılın zirvesini gördü. ABD Hazine tahvili piyasasının ufukta resesyon göründüğünün sinyalini vermesiyle birlikte yatırımcılar altın destekli exchange traded fonlara (ETF) giriş yapıyor. Çeyrek ve gram altın bugün ne kadar oldu? İşte detaylar...Çeyrek ve gram altın bugün ne kadar oldu? İşte detaylar...

“Çılgın gibi para basıyor olacaklar”

“Merkez bankalarının faizleri düşürme çabalarıyla birlikte çılgın gibi para basıyor olacaklar” diyen Mobius, portföyün yüzde 10'unun fiziksel altına yatırılmasını tavsiye ediyor. Ünlü yatırımcı Salı günkü mülakatta altın için fiyat hedefine ilişkin bir bilgi vermedi.

Altın fiyatları bugün ne kadar oldu? Enflasyon rakamları altını etkiledi mi?Altın fiyatları bugün ne kadar oldu? Enflasyon rakamları altını etkiledi mi?
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol