kapat ikonu

Volkswagen üçüncü büyük devrime logodan başladı

Geçtiğimiz aylarda logosunda bazı değişiklikler yapacağını duyuran Volkswagen, yeni logosunu resmen tanıttı. Peki yeni logoda ne gibi özellikler var?

Alman otomotiv devi Volkswagen, logosunu yenilediğini tüm dünyaya duyurdu. Logo değişikliği, üçüncü devrim özelliğinde olan elektrik motorlu araç döneminin başlamasından dolayı yapıldı. Bu durum dev otomobil markasının sektöre bakış açısını değiştireceğini gösteriyor.

Volkswagen, 12-22 Eylül arasında düzenlenecek olan IAA Uluslararası Otomobil Fuarı'nda yeni modeli "ID.3"ü tanıtacağını ve şirketin yeni logosuyla ilgili açıklamalarda bulunacağını duyurmuştu. Firma yeni logosunu tüm dünyaya resmen duyurdu.

Elektrik motorlu araç sektörünün gelişmesiyle birlikte otomobil devleri, tamamen elektrik motoruna sahip olan veya hibrit (hem petrol türevi yakıt hem de elektrik enerjisi) modelleri üretmeye başladılar. Tüketiciler tarafından da yoğun ilgi gören elektrik motorlu otomobiller, henüz tam olarak kendilerini ispatlamamış olsalar da düşük enerji tüketimleri ve sağladıkları teknolojik yeniliklerle dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyorlar. Rakiplerinin gerisinde kalmak istemeyen Volkswagen de elektrik motorlu modeli ID.3'le bu akıma ayak uydurmak istiyor. Aslına bakacak olursak şirketin logo değişikliğine gitmesinin altında yatan sebep ID.3'ün ta kendisi.

Üçüncü büyük devrim için hazırlık

Webtekno’nun haberine göre, Volkswagen tarafından yapılan açıklamada şirketin, bugüne dek üç büyük devrim geçirdiği bildirildi. Bunlardan ilki Volkswagen'in en klasik modeli "Beetle", ikincisi tahmin edebileceğiniz gibi "Golf", üçüncü devrimse elektrik motorları. Hem yeni teknolojilerin hem de otomobil sektörüne yeni bir bakış açısına neden elektrik motorlu otomobil dönemine giriş yapan otomobil devi, logosunu da bu yüzden değiştirmiş durumda. Volkswagen fabrikası için Cumhurbaşkanı Erdoğan devrede!Volkswagen fabrikası için Cumhurbaşkanı Erdoğan devrede!

Otomobil devinin daha önceki yaptığı açıklamalarda yeni logonun daha sade ve daha kullanışlı olacağını, iki boyutlu bir yapıyla geleceğini ve hem günlük yaşamda hem de internet ortamında bu logonun kullanımının fazlasıyla kolay olacağını açıklamıştı. Volkswagen'in yeni logosu, daha önce yapılan tüm açıklamaları karşılıyor. Dilerseniz şimdi, Volkswagen'in yeni logosuna bir bakış atalım. Alman otomotiv devi Daimler'e rekor cezaAlman otomotiv devi Daimler'e rekor ceza

Yeni logo nasıl olacak?

Otomobil devinin yeni logosu, mevcut logonun düz hatlara sahip bir şekli. "W" ve "V" harflerinin sabit kaldığı logoda yazı şeklinin ve dairesel yapının az da olsa değiştiği açıkça görülebiliyor. Ancak bu logonun altında yatan anlamlar, Volkswagen için çok büyük yenilikler ve değişiklikler anlamına geliyor. Volkswagen sonunda Türkiye'de şirketini kurduVolkswagen sonunda Türkiye'de şirketini kurdu

İlk logo ilk olarak hangi modelde kullanılacak?

Volkswagen'in yeni logosu ilk olarak karşımıza, ID.3 modelinde çıkacak. ID.3'ün ardından Volkswagen, dünya genelindeki satış noktaları ve yetkili servislerinde yeni logonun kullanımına başlayacak. 2020 yılının ortalarına geldiğimizdeyse tüm Volkswagen modelleri, otomobil devinin yeni logosunu kullanmaya başlamış olacak.

Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol