kapat ikonu

TŞOF Başkanı, motorine indirim istedi

TŞOF Başkanı Apaydın, Nakliyeciler ile çiftçilerin koronavirüsün olumsuz etkilerinden korunabilmek için motorinde indirime ihtiyaç olduğunu söyledi.

  • Sektörler
  • 25 Mart 2020 14:00
  • Son Güncelleme: 25 Mart 2020 14:03

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, yaptığı açıklamada, koronavirüs salgınının olumsuz ekonomik etkilerinden nakliyeci kesim ile çiftçileri koruyabilmek için motorinde indirime ihtiyaç olduğunu söyledi.

Fevzi Apaydın açıklamasında, tüm dünyayla birlikte Türkiye'yi de olumsuz etkileyen yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) nakliyeci esnafını da iş yapamaz hale getirdiğini aktardı.

NAKLİYECİLER KOVİD-19’UN ETKİSİNİ DOĞRUDAN HİSSEDİYOR

Şu günlerde koronavirüsün yayılmasını engellemek amacıyla evden çıkılmamasının önemli olduğunu belirten Apaydın, “Fakat taşımacılık halen devam ediyor ve etmek zorunda. Dolayısıyla nakliyeci esnafımız halen çalışıyor ve virüsün olumsuz etkilerini de doğrudan hissediyor. Aynı şekilde bağışıklık sistemimizi güçlü tutmamız gerektiği için sebze ve meyve tüketimine olan önem de vurgulanıyor ve çiftçilerimizin işlerine devam etmesi de bu noktada çok önemli." ifadelerini kullandı.

MOTORİNDE HATRI SAYILIR BİR İNDİRİME İHTİYAÇ VAR

Benzinde art arda yapılan indirimlerin motorinde de olması gerektiğini ve motorinde indirimin nakliyeci esnafı rahatlatacağını belirten Apaydın, "Bu yıl son indirime kadar benzine toplam 2 lira 52 kuruş indirim yapılırken, motorine ise toplam 1 lira 68 kuruş indirim yapıldı. Yani motorin ile benzin arasındaki fark açılıyor. Zaten maliyetlerinin artması nedeniyle iş yapamaz hale gelen nakliyeci, taşımacı esnafımız ile çiftçilerimizin artık bir de dezenfekte gibi ek maliyet oluşturacak kalemler ortaya çıktı. Dolayısıyla koronavirüsünün olumsuz etkilerinden bu kesimi koruyabilmek için hatırı sayılır bir motorin indirimine ihtiyaç var." diye açıklamada bulundu.

Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol