kapat ikonu

Trump, Türkiye ve Erdoğan için ne dedi?

ABD Başkanı Trump, Türkiye ile ilişkilerinin iyi olduğunu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’la yakın bir zamanda görüşebileceklerini söyledi.

  • Dünya
  • 03 Aralık 2019 13:44
  • Son Güncelleme: 03 Aralık 2019 13:48

ABD Başkanı Donald Trump; Türkiye ile ilişkilerinin iyi olduğunu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüşebileceklerini, uzun süre Türkiye sınırında kaldıklarını ama artık çekildiklerini, iyi işler çıkardıklarını, Türkiye’ye sevdiğini ve Erdoğan’la iyi anlaştığını söyledi.

Avrupa Birliği’nin (AB) hizaya gelmesi gerektiğini, aksi taktirde sert davranmak zorunda kalacağını ifade eden Trump, “Fransa'nın ABD'li şirketleri vergilendirmesini istemiyorum, vergi uygulayacak biri varsa o da ABD’dir, Fransa değil" dedi.

ABD Başkanı Trump, NATO’ya bütçe katkısını düşük bulduğunu ve bütçenin yüzde 2’den yüzde 4’e kadar çıktığını belirterek, azil sürecine dair de "yanlış bir şey yapmadım” dedi.

ABD-FRANSA ARASINDA NE OLDU?

ABD, Fransa'nın büyük teknoloji şirketlerini hedefleyen dijital hizmet vergisine karşılık 2.4 milyar dolarlık Fransız ürününe tarife getirmeyi planladığını açıkladı. Fransa ise bu gelişmeye karşılık olarak ABD’ye misilleme yapabileceğini duyurdu.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol