kapat ikonu

TOKİ'den açıklama: Düşüş söz konusu değil!

TOKİ Başkanı Bulut, satışlarda herhangi bir düşüşün söz konusu olmadığını söyledi.

  • Emlak
  • 18 Temmuz 2019 10:09
  • Son Güncelleme: 18 Temmuz 2019 10:11

TOKİ Başkanı Ömer Bulut; konut satışlarında herhangi bir düşmenin söz konusu olmadığını, TOKİ tarafından satışa sunulan konutların genel olarak kura ile satılan konutlar olduğunu söyledi.

“Yeni konut uygulamalarımız devam edecek”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından daha önce 50 bin sosyal konut müjdesi verildiğine dikkati çeken Bulut, "Bu kapsamda biz 50 bin sosyal konutun talep toplamalarını gerçekleştirdik. Kuralarını da 19 Ağustos itibariyle tamamlayacağız. 15 bine yakın inşaata da bir taraftan başladık. Dolayısıyla 2019 yılında biz, 50 bin sosyal konutun inşallah inşaatına başlamış olacağız. Zaten Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın önümüzdeki süreçte hem sosyal konut hem de kentsel dönüşüm noktasında hedefleri var. Bu hedefler doğrultusunda yeni konut uygulamalarımız devam edecek” dedi.

“Bütün projelerimize yüksek oranda bir talep var”

Bulut; TOKİ satışlarında herhangi bir düşmenin söz konusu olmadığını belirterek, “Hatta, bizim satışa sunduğumuz konutlar, genellikle kuralı satılan konutlardır. Türkiye'deki konut satışları da Devlet İstatistik Enstitüsü tarafından ortaya konan verilerdir. Ama konut satışlarını da sadece tapu üzerinden yapılan işlemler olarak değil de satış sözleşmeleri açısından da değerlendirmek gerekir. TOKİ olarak zaten şu anda bizim satışa çıkıp da çok talep görmeyen projemiz olmadı. Bütün projelerimize yüksek oranda bir talep var” ifadelerini kullandı. Yeni konut kampanyasının tarihi belli olduYeni konut kampanyasının tarihi belli oldu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Afyonkarahisar'da Mısri ve İmaret camilerinin etrafındaki kentsel dönüşüm çalışmalarına yakın zamanda başlayacağını vurguladı.

Afyonkarahisar'a yapılacak yatırımlardan bahseden Bulut, şöyle konuştu:

"Afyonkarahisar'da sosyal konut ve diğer yatırımlar açısından projelerimiz oluyor. Bu bağlamda burada devam eden yatırımlarımız da var. Yıl sonuna kadar ihalesini gerçekleştireceğimizi ümit ettiğim Millet Bahçesine, inşaat mevsimine de denk gelirse yıl sonu ya da gelecek yılın başında başlamış olacağız."

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol