kapat ikonu

Telegram kripto para pazarına giriyor

Facebook'un Libra ile kripto para piyasasına gireceğini duyurması sonrası Telegram da Gram ile bu piyasaya gireceğini duyurdu.

  • Teknoloji
  • 03 Eylül 2019 17:48
  • Son Güncelleme: 03 Eylül 2019 17:49

Telegram, kripto para birimleri piyasasına girmeye hazırlanıyor. Mesajlaşma uygulaması geliştirmeyi planladığı kripto parasının adını Gram koyacak.

Facebook, Libra’yı kuracak

Facebook, bir süredir Libra adındaki kripto parasını görücüye çıkarmak için yoğun bir çalışma yürütürken, diğer yandan pek çok yasal zorluklarla da baş etmek durumunda kalıyor.

Henüz Facebook'un Libra sisteminin nasıl olacağı sadece ana hatlarıyla bilinirken, bu kez Facebook'un rakip platformu Telegram'ın kendi kripto parasını geliştirdiği ortaya çıktı.

İsmi Gram olacak

Gram ismini verdiği kripto parasıyla şirketin iki ay içinde kripto para piyasasına çıkması bekleniyor.

Söz konusu para birimi, Bitcoin'e benzer bir yapı ile işlem görecek. Gram dijital cüzdanlarını global çapta 200 milyon ila 300 milyon olan kullanıcısının kullanımına sunacak olan Telegram, 31 Ekim tarihine kadar ise yeni para birimini pazara sunacak.

Şirketin bu tarihe kadar kripto parasını piyasaya sürememesi halinde ise 2018 yılında Gram bünyesine yatırılan 1.7 milyar dolarlık meblağın yatırımcılara geri ödenmesi gerekecek.

İlişkili Haberler
WhatsApp'a 4 yeni özellik geliyor!WhatsApp'a 4 yeni özellik geliyor! Dron saldırısı kripto para piyasasını da vurduDron saldırısı kripto para piyasasını da vurdu
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol