kapat ikonu

Selçuk Bayraktar’dan yerli medikal ürün üretimi açıklaması

Baykar Savunma Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, koronavirüse karşı kullanılacak yerli medikal solunum cihazı üretimini desteklediğini açıkladı.

  • Teknoloji
  • 23 Mart 2020 15:28
  • Son Güncelleme: 23 Mart 2020 15:34

Selçuk Bayraktar, sosyal medya hesabından yaptığı video paylaşımında, Çin’de ortaya çıkıp tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsle mücadelede hastaların tedavisinde kullanılacak doğru ve teknolojik cihazların önemli olduğunu ve bu kapsamda yapılacak yerli üretimi desteklediklerini açıkladı.

HASTA TEDAVİSİNDE DOĞRU TEKNOLOJİK CİHAZ ÇOK ÖNEMLİ

Koronavirüs salgını ile mücadelede kişisel tedbirlerin alınarak, sosyal mesafenin korunması gerektiğini ve zorunlu haller dışında evden çıkılmamasının altını çizen Selçuk Bayraktar, “Bu mücadelenin diğer ayağı, sağlık emekçilerimize, hastaların tedavisi için doğru teknolojik cihazları sağlamaktan geçiyor. Şu anda tüm dünya ülkeleri solunum cihazı eksikliğini gidermek için gelişmiş bir cihaz olan medikal ventilatör üretimlerinin peşine düştü.” ifadelerini kullandı.

“YOĞUN BAKIM VENTİLATÖRLERİNİN HIZLI ÜRETİMİ İÇİN 250 CİHAZ SİPARİŞİ VERECEĞİZ”

Selçuk Bayraktar video paylaşımında, Türkiye’de geliştirilen yerli yoğun bakım ventilatörlerinin hızlı üretimi için 250 cihaz siparişi vereceklerini belirterek, “Son dönemde Türkiye’de uygulanan Ar-Ge politikaları ve destekleri sayesinde ortaya çıkan teknoloji girişimi firması BİOSYS’in geliştirdiği yerli yoğun bakım ventilatörleri pilot düzeyde üretildi ve ülkemizde başarıyla kullanılıyor. Baykar olarak, BİOSYS firmasına hızlı üretim için destek olmaya ve 250 cihaz siparişi vermeye karar verdik. Bu cihazları, gerekmesi halinde Türkiye’de kullanılmak ya da ihtiyaç sahibi dost ve kardeş ülkelere gönderilmek üzere devletimizin ilgili kurumlarına hediye edeceğiz.” diye açıklamalarda bulundu.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol