kapat ikonu

Resmi Gazete’de yayınlandı! Üniversite hastaneleri işçi alacak

Koronavirüs tedbirleri kapsamında devlet hastaneleri için getirilen sınavsız personel alımı üniversite hastanelerine de tanındı.

  • Sektörler
  • 26 Mart 2020 20:17
  • Son Güncelleme: 26 Mart 2020 20:23

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Sağlık Bakanlığı’na bağlı hastaneler için getirilen sınavsız personel alımı üniversite hastanelerine de tanındı. Konuyla ilgili yönetmelik Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla mükerrer Resmi Gazete’de yayımlandı.

Resmi Gazete’de yayınlanan ilana göre, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik kapsamında, 2020 yılı içerisinde devlet üniversitelerine ait hastanelerde istihdam edilmek üzere temizlik hizmetleri, güvenlik ve koruma hizmetleri ile bakım ve onarım hizmetleri için alınacak işçiler, sınava tabi tutulmaksızın doğrudan noter kurasıyla belirlenecek.

BAŞVURU SÜRECİ NASIL İŞLEYECEK?

Hastaneye alınacak personelde öncelikler de dahil olmak üzere talep şartlarına uygun tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl aday ve asıl sayı kadar da yedek aday doğrudan kurayla belirlenecek. Rektörlükçe yapılacak değerlendirme sonucunda, asıl adaylardan gerekli şartları taşımayanların yerine sırası ile aranan şartları haiz yedek adaylar işe alınacak.

Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol