kapat ikonu

Otomobil devi NISSAN’dan flaş koronavirüs kararı!

Dev otomobil markası NISSAN, koronavirüs salgınını engellemek amacıyla Afrika, Orta Doğu ve Hindistan bölgesinde üretimine geçici olarak ara verdi.

NISSAN, Çin’de ortaya çıkıp dünyayı etkisi altına alan ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edilen koronavirüs salgınının yayılmasını engellemek ve kontrol altına almak amacıyla Afrika, Orta Doğu ve Hindistan bölgesinde üretimine geçici olarak ara verdiğini duyurdu.

NISSAN’dan yapılan açıklamada, pandemi ilan edilen koronavirüs nedeniyle ulusal hükümetlerin önerileri ve talimatları çerçevesinde, toplumun güvenliği ve sağlığı için önlemler alarak çalışmalarını sürdürdüğünü ve bu kapsamda Afrika ve Orta Doğu ülkeleri ile Hindistan bölgesindeki üretimin geçici süre ile durdurulduğunu belirtti.

Açıklamada, Hindistan'ın Chennai kentindeki Alliance fabrikasında (Renault Nissan Automotive India Private, Ltd) üretim, 23 Mart Pazartesi günü bir sonraki duyuruya kadar durdurulduğu, az sayıda personelin gerekli bakımları yapmaya devam edeceği ve durumu yakından takip edeceği bildirildi.

Öte yandan, Güney Afrika Pretoria’da bulunan NISSAN’ın Rosslyn tesisinde de üretim, bir sonraki duyuruya kadar 26 Mart Perşembe gününden itibaren duracak.

Mısır'ın 6 Ekim şehrinde bulunan Giza NISSAN tesisi de önlem olarak 26 Mart Perşembe gününden itibaren ilk iki hafta boyunca üretimi geçici olarak askıya alacak.

Ayrıca bölgedeki ofisler, virüsün yayılmasını önlemek, etkisini sınırlamak ve personelini korumak için evden çalışma sistemi uyguluyor.

Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol