kapat ikonu

Milyonlarca esnafı sevindiren haber! Sicil affı geliyor

Ticaret Bakanı Pekcan’dan milyonlarca esnafı sevindiren haber geldi. Bakan Pekcan, sicil affının tekrardan gündeme getirilebileceğini ifade etti.

  • Ekonomi
  • 11 Kasım 2019 11:51
  • Son Güncelleme: 11 Kasım 2019 11:57

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’dan milyonlarca esnafı sevindiren haber geldi. Bakan Pekcan, sicil affının tekrardan gündeme getirilebileceğini ifade etti.

Sicil affı talebi geçtiğimiz hafta yapılmıştı

Geçtiğimiz hafta İYİ Parti Muğla Milletvekili Metin Ergun, TBMM’ye verdiği kanun teklifinde kara listeye alınan vatandaşların sicil borçları için af çıkması yönünde bir talepte bulunmuştu. Ergun, kanun teklifinde “Bankalara borçlarını ödemiş olmalarına rağmen sicil dosyaları nedeniyle kredi talebinde bulunan vatandaşlar sorunlar yaşamaktadır” ifadelerini kullandı.

Dün genel kurulda söz alan CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut ise yalnızca kredi kartı borcu yüzünden 3 milyon kişinin yasal takibe düştüğünü vurguladı. Barut, Türkiye’de kara listeye giren, temerrüde düşen ve icralık olan 12 milyon 500 bin kişinin bulunduğunu ifade etti.

Tekrardan gündeme getirilebilir

Söz konusu bu gelişmelerin ardından Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan açıklamada bulundu ve henüz bir sicil affının gündemde olmadığını fakat konunun tekrar gündeme getirileceğini belirtti.

Sicil affı ne zaman çıkacak? Kara listedekilerin beklediği haberSicil affı ne zaman çıkacak? Kara listedekilerin beklediği haber
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol