kapat ikonu

Koronavirüs tedavisinde özel sağlık sigortası geçiyor mu?

Vatandaşlar, "Koronavirüs tedavi sürecinde özel sağlık sigortası geçiyor mu?" sorusuna cevap arıyor. İşte detaylar...

Koronavirüsün dünyada ve ülkemizde hızla arttığı şu günlerde merak edilen konular arasında özel sağlık sigortasının tedavi sürecinde geçip geçmediği de geliyor. Peki corona virüs tedavi sürecinde özel sağlık sigortası geçiyor mu? İşte detaylar…

Hürriyet gazetesinden Noyan Doğan, sıklıkla sorulan sorunun yanıtını köşesine taşıdı:

"Dünya Sağlık Örgütü'nün (DSÖ), koronayı, salgın hastalık (pandemi) ilan etmesinden sonra artık özel sağlık sigortası devre dışı kalıyor. Yani, koronanın tedavisinde özel sağlık sigortası geçmiyor.

Düne kadar virüs şüphesi ile özel hastaneye gittiğinizde, hastane sizden örnek alsa da testi devletin belirlediği hastanelere gönderiyordu. Eğer, sonuç pozitif çıkarsa, devletin korona için belirlediği karantina merkezlerine götürülüyordunuz ve tedaviniz de bu merkezlerde devlet kontrolünde yapılıyordu.

Sağlık Bakanlığının son yayımladığı genelge ile sağlık kurumlarına müracaat eden hastaların korona tanısı kesinleşinceye kadar devlet, vakıf ve tüm özel hastanelerce kabul edilip, tedavi süreçlerinin yapılması zorunlu hale getirildi. Bu da özel sağlık sigortası açısından bir şey değiştirmiyor, pandemi ilan edildikten sonra artık korona virüsünün tedavisinde özel sağlık sigortası geçmiyor; tüm tedavi giderlerini devlet karşılıyor. Eğer, hastalığınızın korona ile bir alakası yoksa diğer tüm tedavilerde özel sağlık sigortanız geçerli..."

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol