kapat ikonu

Kaşıbeyaz lezzet grubu Konkordatodan çıktı

Eylül 2018’de Bakırköy 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’ne müracaat ederek konkordatoya giden Kaşıbeyaz Lezzet Grubu, süreci başarı ile tamamlayarak konkordatodan çıktı.

  • Sektörler
  • 27 Şubat 2020 15:46
  • Son Güncelleme: 27 Şubat 2020 15:49

Yaklaşık yarım asır önce Ahmet Kaşıbeyaz tarafından kurulan Kaşıbeyaz Restoran, 2018 eylül ayında Bakırköy 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’ne müracaat ederek girdiği konkordato sürecini başarı ile atlatarak konkordatodan çıktı.

ŞUBAT’IN 27’SİNDE KONKORDATODAN ÇIKILDI

Kaşıbeyaz Lezzet Grubu'ndan konu ile ilgili yapılan açıklamada, konkordato sürecinin başarılı bir şekilde tamamlandığı ve 27 Şubat Perşembe günü mahkeme kararıyla konkordatodan çıkıldığı ifade edildi.

Müşterilerin, tedarikçilerin ve franchise müşterilerin haklarını koruma yolunda konkordatoya gittiklerini ve süreci iyi bir şekilde yönettiklerini belirten yetkililer "Konkordato süreci, daha sağlam ve kararlı adımlarla markayı ileriye taşımaya yardımcı oldu." İfadelerini kullandı.

7 ŞUBE İLE 700 KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLANDI

Konkordato süreci ile ilgili açıklamada bulunan Kaşıbeyaz Lezzet Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Murat Kaşıbeyaz, “Tüm bu süreç boyunca 7 şubede, yaklaşık 700 kişiye istihdam sağlamaya devam ettik. Kaliteden ödün vermeden misafirlerimize en iyi şekilde hizmet verdik. Baklava imalathanemizi, yeniden üretim yapmak üzere açtık. Tüm şubelerimizde baklava satışı yapmamızın yanı sıra ‘Kaşıbeyaz Baklava’ olarak franchise da verdik. Yolumuza her zamankinden daha güçlü devam etmek için yeni girişimlerimizin hazırlıklarını tamamladık. Önümüzdeki günlerde bu girişimlerimizi de sizlerle paylaşacağız” ifadelerini kullandı.

KAŞIBEYAZ LEZZET GRUBU HAKKINDA

İlk et restoranını 1974 yılında Aksaray’da açan, 1987’den bu yana Florya’da hizmet vermeyi sürdüren Kaşıbeyaz Lezzet Grubu’nun bünyesinde Kaşıbeyaz Florya, Kaşıbeyaz Akvaryum, Watergarden Kaşıbeyaz Ataşehir, Yeniköy Kaşıbeyaz Bosphorus, Kaşıbeyaz Vadistanbul, Gala Kaşıbeyaz, AOÇ Kaşıbeyaz Ankara bulunuyor.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol