kapat ikonu

Garanti Bankası'nın yeni adı ne oldu?

BBVA tarafında satın alınan Garanti Bankası, adında ve internet sitesi adresinde değişikliğe gitti. Peki bankanın yeni ismi ne oldu?

Daha önceki yıllarda BBVA tarafından satın alınan Garanti Bankası, isminde ve internet sitesinin alan adında değişikliğe gitti. Artık bankanın internet sitesine girmek isteyenler, www.garantibbva.com.tr adresini ziyaret edecek.

NTV’nin haberine göre; Google’ın internet tarayıcısı olan Chrome’da ise bu değişiklik Phishing olarak işaretleniyor ve sitenin tehlikeli olabileceği konusunda kullanıcılar uyarılıyor. Chrome ile Garanti'nin sitesine girenler bu uyarı ile karşılaşıyor.

Garanti Bankası’ndan açıklama

Garanti Bankası resmi sitesinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"9 yıldır bünyesinde bulunduğumuz BBVA Grubu’nun tüm dünyada uyguladığı dijital dönüşüm stratejisi kapsamında, BBVA’nın global marka gücünü Garanti marka ve logosunun yanına ekliyor ve 11 Haziran’dan itibaren Garanti BBVA ismini kullanmaya başlıyoruz.

Garanti BBVA olarak her zaman olduğu gibi bundan sonra da, ülkemiz ekonomisine değer katmaya ve çağın fırsatlarını herkese sunmak için çalışmaya devam edeceğiz.

Sorularınız olursa şubelerimiz ya da 444 0 333 Müşteri İletişim Merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.''

İsim değişikliği, bankanın mobil uygulamasına da yansıdı. Garanti Bankası'nın mobil uygulamasındaki ismi son güncelleme ile birlikte "Garanti BBVA" olarak değişti. Uygulamanın içerisinde yer alan "Garanti Bankası" tanımları da değiştirildi ve "Garanti BBVA" oldu.

Bankanın kurumsal yapısında değişikliğe gidip gitmeyeceği ise merak konusu...

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol