kapat ikonu

Emeklilere faizsiz kredi veren bankalar hangileri? Emeklilere piyango çıktı

Emeklilere gün doğdu. Bazı bankalar ve PTT, artık faizsiz kredi veriyor. Peki emeklilere faizsiz ya da düşük faizli kredi veren bankalar hangileri?

Bazı özel bankalar ve PTT emeklilere piyango gibi bir müjde verdi. Buna göre bazı bankalar faizsiz kredi ve avans veriyor. Emekli vatandaşlar tarafından merak edilen bu gelişmeyi hangi banklar desteliyor? Maaşların 5-10 katı kadar kredi imkanı sunan bankalar faiz uygulamam kararı aldı. İşte haberin detayları…

Faizsiz kredi veren bankalar hangileri?

Emekliye devlet desteği kapsamında faizsiz kredi özelliği sunan bankaların başında kamu bankaları ve PTT geliyor. Çok düşük faizle ya da faiz kredi imkanı sunan bankalar, emeklilere can suyu oldu. Peki hangi bankalar faiz kredi imkanı tanıyor?

Emekli vatandaşlar, yukarıda belirtilen bankalardan maaşlarının 5- ya da 10 katı kadar faizsiz kredi çekebiliyor. Belirlenen kredi miktarlarının ödemesi için gerekli olan en önemli şartı ödemenin maaşın %70 ini geçmemesidir. Emeklilere verilecek kredi için en önemli kriter kredi notunun iyi olması ve kredi geçmişinin temiz olmasıdır.

Emeklilere faizsiz kredi veren bankalar hangileri? Emeklilere piyango çıktı-1

PTT Bank da emekliye faizsiz kredi veriyor

Özellikle emeklilerin kredi çekmek için ve maaş almak için en falz tercih ettiği kurum, PTT Bank’tır. Faizsiz ya da düşük faizle kredi imkanı sunan banka, emekliler için büyük bir fırsat oluşturmaktadır. Emeklilere verilen bu kredi için bazı şartlara uymak gerekmektedir. Bankalardan emeklilere büyük kıyakBankalardan emeklilere büyük kıyak

Bu şartlar arasında; 85 yaşından küçük olmak, emekli maaşını PTT Bank üzerinden alıyor olmak, kredi taksitlerinin maaşın yüzde 50’sinden düşük olması, kredi notunun kredi çekmeye müsait durumda olması gibi maddeler yer almaktadır.

Bahsi geçen şartlara uyan emekliler, PTT Bank üzerinden kredi çekmek için başvuru yapabilir. PTT’ye başvuru ya da buradan kredi çekmek için bazı bankalara gidilebilir. İşte o bankalar:

  • ING Bank
  • Aktif Bank
  • Burgan Bank

Yukarıda bahsi geçen bankalar PTT ile anlaşmalıdır ve bu kapsamda kredi vermektedir. Krediler bu bankalardan çekilebilmektedir. Öte yandan bu bankalara da direkt olarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Emeklilere faizsiz kredi veren bankalar hangileri? Emeklilere piyango çıktı-2

Halkbank emeklilere ne kadar kredi veriyor?

Emeklilere kredi veren bankalardan bir diğeri de Halkbank’tır. Banka emekli müşterilerine 25 bin TL ve 50 bin TL arasında kredi vermektedir. 60 aya varan vade kapsamında verilen kredilerde, çok makul bir faiz oranı uygulanmaktadır. Ayrıca bu bankalardan faizsiz kredi almak da mümkündür.

Onaylanan kredi iptal edilebilir mi?

Krediler onaylandıktan sonra iptal işlemi yapılabilmektedir. Bu iptal işlemi yasada bulunan cayma hakkı kapsamında yapılmaktadır. Fakat iptal işlemi yapmak isteyenlerin belirli bir süre içinde başvuruda bulunması gerekmektedir. Cayma süreleri bankalar arasında farklılık göstermektedir.

Emeklilere faizsiz kredi veren bankalar hangileri? Emeklilere piyango çıktı-3

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol