kapat ikonu

Emekliler İçin Faizsiz Kredi ve Düşük Faizli Kredi Şartları Neler?

Emekliler için faizsiz kredi ve başvurusu şartları neler? Bankalar düşük faizli kredi verirken hangi kriterlere bakıyor? Tüm detaylar haberimizde.

Bankalar emekli vatandaşlara faizsiz kredi ya da düşük faizli krediler sunarken diğer vatandaşlardan veya çalışanlarda daha uygun daha düşük oranlarda faizli kredi imkanları sunuyor. Gerek emekli maaşlarının düşüklüğü gerekse hayatın pahalı olması emekli maaşlarının yetersiz kalması karşısında bankalar da emekli vatandaşların sıkıntılarını bir nebze olsun giderme adına onlara faizsiz ya da düşük faizli kredi imkanları sunuyor. Bu da emekli vatandaşlar için çok güzel bir finansman kaynağı oluyor. Zira emekli maaşlarıyla geçinmenin zor olduğunu düşünürsek bankaların bu imkanlarınla bir nebze olsun rahat nefes alabiliyorlar.

Emekliler İçin Faizsiz Kredi ve Düşük Faizli Kredi Şartları Neler?-1

Emekli Faizsiz Kredileri

Emekli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara ülkemizde birçok banka emekli faizsiz kredi imkanları sunmaya başladı. Özellikle durumu çok kötü olan acil finansmana ihtiyaç duyan vatandaşlar için de bulunmaz bir fırsat oluyor. Gelirleri giderlerini karşılayamayan emekli maaşlarından dolayı zor durumda kalan vatandaşlar özellikle kamu bankalarının faizsiz veya düşük faizli kredi destekleri imkanlarından yararlanıyor. Bankalar kişiye özel uygun geri ödeme kolaylığı da sunuyorlar. Emekli vatandaşların faizsiz kredi başvuruları da kısa sürede onaylanıyor ve kredilerini kullanabiliyorlar.

Emekli Faizsiz Kredi Avantajları Nelerdir?

Emekliye faizsiz kredi destekleri ekonomik olarak zor durumda kalmış, emekli maaşı ihtiyaçlarını karşılamayan vatandaşlara yönelik avantajlar oluşturmaktadır. Emekli vatandaşlardan ve ekonomik sıkıntı yaşayan vatandaşlardan yoğun ilgi görmektedir bu kredi avantajları. Bankaların sundukları bu avantajlardan bahsedecek olursak;

Emekli vatandaşlara aldıkları düzenli maaşlarından dolayı daha uygun olması. Emeklilerde aranan şartların elverişli olması.
Kredi faiz oranlarının ve şartlarının iyi olması.
Bankayla beraber oluşturulan kişiye özel ödeme seçeneklerinin oluşturulması.
Kredi başvuru şartlarının kolay olması.
Bankaların diğer kredi türlerine göre daha avantajlı olması.
Öğretmenlere uyguna kredi veren bankalar hangileri?Öğretmenlere uyguna kredi veren bankalar hangileri?

Kredi alım şartlarının kolay olması ve avantajlarının oldukça iyi olması kredilere olan başvuru sayılarını artırmaktadır.

Emekli Faizsiz Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Emekliye faizsiz kredi desteği veren bankalar özellikle devlet kurumu olan kamu bankalarıdır. Genel anlamıyla kamu bankaları tarafından emeklilere verilen faizsiz krediler ve avantajlı faiz oranları 2019 yılında vatandaşlara verilememektedir. Kamu bankaları yapmış oldukları açıklamalarla 2019 yılında emekli faizsiz kredileri olmamakla beraber emekli vatandaşlara uygun özel kredi destekleri olduğunu söylediler. Emekli vatandaşlara özel kredi desteği ve avantajları sunan bankalar şunlardır; Hangi bankalar sıfır faizle kredi veriyor?Hangi bankalar sıfır faizle kredi veriyor?

 • Albaraka Türk Katılım Bankası,
 • İş Bankası,
 • TEB,
 • ING Bank,
 • Yapı Kredi Bankası,
 • ICBC Bank,
 • GSCB Bank,
 • Fiba Bank,
 • Alternatif Bank,
 • Ziraat Katılım Bankası,
 • Vakıf Bank Katılım,
 • Kuveyt Türk Katılım Bankası,
 • Türkiye Finans Katılım Bankası

İsmi geçen bankalar yaş sınırlarını aşmamış ve bankaların açıkladığı şartlarına uygun olan herkes bu kredi imkanlarından yararlanabilir. Kredi kullanmak isteyen herkes bankaların sunmuş olduğu emekliye faizsiz kredi desteğinden yararlanabilecek.

Emekli Faizsiz Kredi Veren Bankaların Faiz Oranları Nedir?

Emekli vatandaşlara verilen kredi faiz oranlarını aşağıda belirteceğiz. Verecek olduğumuz bankalar ve kredi faiz oranlarından kredi kullanmak isteyen vatandaşlar, bankaların belirlemiş olduğu şartları yerine getirmeleri durumunda uygun emekli kredilerinden yararlanabilecekler. Müşteriler ödeme planlarını bankayla beraber belirleyecek olup uygun ödeme planına göre aylık taksitler halinde geri ödeyecekler. Devlet Destekli Bireysel Emeklilik (BES) Nedir? Nasıl hesaplanır?Devlet Destekli Bireysel Emeklilik (BES) Nedir? Nasıl hesaplanır?

Buna göre emekli kredisinden yararlanmak isteyen vatandaşların bankalara ödeyecekleri faiz oranları 2019 için şu şekildedir:

Ziraat Bankası %1,54
ICBC Bank %1,59
HSCB Bankası %1,63
Fiba Bank %1,71
Enpara %1,77
Alternatif Bank %1,92
QNB Finans Bank %1,48
İş Bankası %1,55
TEB %1,60
ING Bank %1,59
Yapı Kredi Bankası %1,77
Garanti bankası %1,87
Vakıfbank %1,54

Yukarıda verilmiş olan banka ve kredi faiz oranları bankaların 2019 yılı kredi kullanacaklara uygulamış oldukları kredi faiz oranlarıdır.

Bankalardan Emekli Kredisi Alabilmek İçin Gereken Şartlar Nelerdir?

Emekli kredisi kullanmak için sağlanması gereken şartlar pek çok emeklinin rahatlıkla sağlayabileceği şartlardır. Bunun ana sebebi ise bankaların, emekli vatandaşların maaşlarını teminat olarak gösterilmesidir. Emekli kredisi kullanmak için aranan şartlar şu şekildedir:

Kredi başvurusunda bulunan emeklilerin, kullanmış oldukları kredi aylık taksitinin emekli maaşını %70’ini aşmaması gerekir.
Herhangi bir bankaya başkaca kredi borç vs. ödemiyor olması gerekir.
Kredi kullanacak kişinin kredi notunun yüksek olması gerekir.
Bankaların belirlemiş olduğu yaş sınırları arasında olması gerekir.

Bu şartları sağlayan kişiler emekli kredisi için başvuruda bulunabilirler.

Emekliler İçin Faizsiz Kredi ve Düşük Faizli Kredi Şartları Neler?-2

Denizbank Emekli Özel Kredisi

Denizbank emekli özel kredisi avantajıyla sunmuş olduğu anında 1000 TL’lik ihtiyaç kredisinden emekli vatandaşlar hemen yararlanabilir.

Müşterilerine uygun avantajlarla sunduğu ihtiyaç kredileri ile dikkatleri üzerine çeken banka, özellikle emekli vatandaşlara sunduğu çok avantajlı kredi ve uygun geri ödeme koşullarıyla pek çok kişiye finansman desteği sağlamaktadır. Bu ödeme kolaylığı da pek çok müşterisini oldukça rahatlatmaktadır. Emekli vatandaşların bu krediden yararlanmalarının tek şartı da emekli maaşlarını Denizbank’a taşımalarıdır. Emekli maaşlarını Denizbank’a taşıyan emekliler maaşları oranında belirlenen kredileri kullanabilirler. Bu krediyi yalnız bir defaya mahsus kullanabiliyorlar buna dikkat etmeleri gerekir. Bankanın emekliye özel kredisi hakkında daha detaylı bilgi almak için şahsen banka şubelerine gitmeleri ve uzman yardımıyla daha detaylı bilgi almaları tavsiye olunur.

PTT Emekli Kredisi

PTT emekli özel kredileri, zor durumda kalıp acil finansman desteğine ihtiyaç duyan kişilere kamu destekli finansman ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılan kredilerdir. Bu krediyi de almanın temel şartı emekli vatandaşın maaşını PTT üzerinden alıyor olmasıdır. Emekli maaşını PTT üzerinden alan vatandaşlar kredi desteğini herhangi bir kefile ve ipoteğe ihtiyaç duymadan kullanabiliyorlar. PTT emekli kredisi değişen miktarlarda olabilmekle maksimum 40 000 TL’ye kadar çıkmaktadır.

Halk Bankasından Mutlu Emekli Kredisi

Halk bankası mutlu emekli kredisi, Halk bankası emekli müşterilerinin finansman ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla verdiği kredi desteğidir. Diğer kamu ve özel bankalara oranla daha sistemli olan bu mutlu emekli kredileri, emekli vatandaşların ihtiyaçlarını gidermekle birlikte 36 aya varan vade ve uygun faiz oranlarıyla çok ilgi gören bir kredidir. Emekli vatandaşların işini de oldukça kolaylaştırmıştır. Bankanın emeklilere özel uyguladığı faiz 2019 yılı için oranı %2,11’dir. Bu kredilerden yararlanmak isteyen vatandaşlara SMS yoluyla başvurma kolaylığı da sağlanmıştır. Banka SMS yoluyla başvurulan kredi isteğini kısa sürede değerlendirip müşterisine en kısa sürede cevap verir. Banka düşük limitlerde krediler için de kefil ve ipotek işlemleri uygulamıyor.

Aktifbank’tan Emekli Vatandaşlara Özel Kredi

Aktifbank emekli özel kredi destekleri, diğer kamu ve özel bankalara nazaran daha yüksek limitli krediler sunmaktadır. Bankadan 60 000 TL’ye kadar tek seferde kredi kullanabilen emekliler de mevcut. Bu krediyi de kendilerine en uygun ödeme koşullarında bankaya geri ödeyebiliyorlar. Bu bankanın dezavantajı ise kredi miktarları yüksek olduğu için kredi faiz oranı da diğer bankalara nazaran daha yüksek olması. Kullanılan kredilere uygulanan faiz oranı ise %3,49 olarak belirlenmiştir. Bu oranlarda kredi kullanmak isteyen emekliler bankalara başvurabilirler.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol