kapat ikonu

Dünyaca ünlü yatırımcıdan felaket senaryosu!

Rogers Holding Yönetim Kurulu Başkanı Rogers; korkunç ve çok fazla borç ile ticaret savaşına batmış bir ayı piyasası geleceğini ileri sürdü.

  • Finans
  • Yatırım
  • 22 Temmuz 2019 17:09
  • Son Güncelleme: 22 Temmuz 2019 17:13

Rogers Holding Yönetim Kurulu Başkanı olan yatırımcı Jim Rogers, gelecek olan ayı piyasasının korkunç ve çok fazla borç ile ticaret savaşına batmış olacağını söyledi.

Kitco News'e ropörtaj veren Rogers, ABD piyasalarının tarihin en uzun boğa piyasasını yaşadığını ancak artık fazla ömrünün kalmadığını belirtti.

“Her şeyin sonu gelecek"

Rogers, ABD Başkanı Donald Trump'ın ticaret savaşlarını kazanmanın kolay olduğu açıklamasını eleştirerek, ticaret savaşı gerginliklerinin giderek artacağını söyledi ve ekledi, "Bu sene ya da gelecek sene içinde küresel ekonomide durum kötüye gittiğinde Trump suçu diğer ülkelere atacak, yeni bir ticaret savaşı başlayacak ve her şeyin sonu gelecek" dedi.

“Trump, herkesten daha zeki olduğunu düşünüyor”

Trump'ın ikinci dönemde de seçilerek başkanlığa devam edeceğini öngören Rogers, "Trump tüm kalbiyle ticaret savaşlarının iyi bir şey olduğunu ve onları kolaylıkla kazanabileceğini düşünüyor. Trump herkesten daha zeki olduğunu düşündüğü için ticaret savaşlarını kazanacağını biliyor ve ikinci dönemde güçlü bir şekilde geri dönecek. İşler kötüye gittiğinde ise suçu ticarete ve ticaret savaşlarına atacak" dedi. Bergüzar Korel büyük umutlarla açtığı mekanı kapattıBergüzar Korel büyük umutlarla açtığı mekanı kapattı

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol