kapat ikonu

Apple'ın "bütçe dostu" telefonu o tarihte çıkacak!

Apple, bütçe dostu olarak bilinen telefon modeli, iPhone SE 2’yi 2020'de piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

  • Teknoloji
  • 09 Eylül 2019 11:24
  • Son Güncelleme: 09 Eylül 2019 11:28

Apple’ın “bütçe dostu” olarak duyurduğu iPhone SE’nin yeni sürümünün çıkacağına dair bir süredir söylentiler dolaşıyor. İddiaya göre, 2020 yılında Apple, iPhone SE 2’yi piyasaya sürecek.

Yeni model nasıl olacak?

Kaynakların Nikkei Asian Review'e verdiği bilgilere göre, yeni iPhone SE’in ekranı, 4 inç yerine iPhone 8'in 4.7 inçlik ekranına benzeyecek. Ayrıca kaynaklar, telefonun masraf düşürmek OLED yerine LCD ekrana sahip olacağını ancak önümüzdeki yılın üst seviye iPhone'ları ile "büyük oranda aynı parçaları" kullanacağını söylüyor. Bunun anlamı, iPhone SE 2'nin, 10 Eylül'de tanıtılması beklenen iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11R ile aynı A13 işlemciye sahip olacağı.

Yeni İOS sürümleri için uyumlu olacak

Her yeni iOS güncellemesi ile beraber güncellemeyi destekleyecek minimum işlemci seviyesi değişiyor. Örneğin yeni sunulacak olan iOS 13, sadece iPhone 6S, iPhone SE ve daha yeni telefonlar tarafından kullanılabilecek. Bu açıdan da iPhone SE 2'nin yayımlanmasının mantıklı olduğu söylenebilir. Bu sayede en düşük masraflı Apple telefon kullanıcıları yeni iOS sürümlerinin gerisinde kalmadan telefonlarını güncelleyebilecek. Apple, "Apple Card"ı kullanıma sundu! İşte detaylar...Apple, "Apple Card"ı kullanıma sundu! İşte detaylar...

iPhone satışları yüzde 17 geriledi

Tabii ki duruma satış açısından bakmak da lazım ve yeni iPhone SE 2, satışları arttırmak için bir araç olabilir. iPhone satışları 2019 ikinci çeyreğinde arka arkaya ikinci kez düşüş yaşadı ve yıl bazında %17 geriledi. Her ne kadar bu durum genel olarak akıllı telefon endüstrisindeki düşüşle paralel olsa da, akıllı telefonların aşırı yükselen fiyatlarının da bazı potansiyel müşterileri uzaklaştırdığı kesin. Apple lansmanı yapıldı: Yeni iPhone modellerinin fiyatı ne kadar olacak?Apple lansmanı yapıldı: Yeni iPhone modellerinin fiyatı ne kadar olacak?

IDC'den Francisco Jeronimo'nun TechRadar'a söylediği üzere orta seviye bir telefon (iPhone SE 2 gibi) sunmak kısa vadede Apple'a kar sağlayacak olsa da, firmanın üst seviye telefon üreticisi olarak benimsenmiş markasını zedeleme riskini de beraberinde getirecek. Bütçe dengesi ağustos ayında ne kadar fazla verdi?Bütçe dengesi ağustos ayında ne kadar fazla verdi?

Apple, gerileyen piyasa ile mücadele adına telefonlarının fiyatlarını gelişmekte olan piyasaların çoğunda düşürmeyi tercih etmişti ve bunun en azından bir miktar etkili olduğunu söylemek mümkün.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol