kapat ikonu

Altasglobal’dan şok karar

Reuters, dev havayolu şirketi Atlasglobal’in tüm uçuşlarını durdurma kararı aldığını bildirdi

  • Ekonomi
  • 13 Şubat 2020 11:34
  • Son Güncelleme: 13 Şubat 2020 11:50

Daha önce de uçuşlarını durdurma kararı ile gündeme gelen havayolu şirketi Atlasglobal, farklı haber kaynaklarında yer alan bilgilere göre, son uçuşunu dün İstanbul-Bağdat seferi ile gerçekleştirdikten sonra tüm uçuşlarını durdurma kararı aldığı bilgileri yer aldı.

ATLASGLOBAL’İN İFLASINI VERECEĞİ İDDİA ADİLDİ

Çeşitli haber kaynaklarında yer alan bilgilere göre, havayolu şirketinin tüm uçuşlarını durdurduğu ve şirket yetkililerinin çalışanları bilgilendirmek üzere Florya'daki Genel Müdürlük binasına davet ettiğini bilgisine yer verilmiştir.

Atlasglobal havayolu şirketi tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmış değil. Ancak konu ile ilgili bilgi sahibi bir kaynağın olayı Reuters’e doğruladığı bilgisine yer verildi.

Medya da yer alan bilgilere göre şirketin iflas kararı vereceği düşünülüyor.

MALİ SIKINTILAR YAŞIYOR

Atlasglobal havayolu şirketi Kasım ayı sonuna doğru, önceki yıllarda yaşadığı mali sıkıntılar ve İstanbul'daki yeni havalimanının artırdığı maliyetler nedeniyle tüm uçuşlarını durdurma kararı almıştı. Ancak 21 Aralık'ta tekrar uçuşlara başlamışsa da Ocak ayında düşük talep nedeniyle Avrupa uçuşlarına Mart ayına kadar ara verdiğini açıklamıştı.

Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol