kapat ikonu

Akkök Holding bu yıl 250 milyon dolarlık yatırım yapacak

Akkök Holding, 2019 yılında 250 milyon dolar seviyesinde yatırım yapacak. Detaylar haberimizde…

  • Şirketler
  • 14 Mayıs 2019 14:44
  • Son Güncelleme: 14 Mayıs 2019 14:46

Akkök Holding İcra Kurulu Başkanı Ahmet Dördüncü, 2018 yılını holdinge bağlı şirketlerin hedeflerini gerçekleştirerek bitirdiklerini, 2019’da da büyümeden daha çok bulundukları yerleri, pazar paylarını ve karlılıklarını, cirolarını korumaya ve daha çok nakit akımına yönelik planlar yaptıklarını ifade etti

Hedefleri yakalamak ve Türkiye'ye katkı sağlamak için bütün güçleriyle çalıştıklarını belirten Dördüncü, kendi grubunun ve Türkiye'nin potansiyeline, özel sektörün kabiliyetine, dirayetine ve becerilerine çok güvendiğini kaydetti.

Bu kapsamda 2019'da da yatırımlarına devam edeceklerini dile getiren Dördüncü; "Bu sene 250 milyon dolar seviyesinde yatırımlarımız olacak. Sadece kimya sektöründe belki büyümeye dönük birtakım yeni satın almalarımız veya birleşmelerimiz de olabilir. Ak-Kim şirketimiz bünyesinde bin 500 değişik kimya ürünü üretiyoruz. Bu sektörde çok önemli büyüme fırsatları var çünkü kimya sektörü hakikaten Türkiye'nin en büyük cari açık veren sektörlerinden birisi. Biz cari açığın bir ölçüde kapatılması için küçük de olsa katkıda bulunmak amacıyla kimyadaki işlerimizi biraz daha büyütmek istiyoruz."

Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol