kapat ikonu

Akaryakıt istasyon marketleri kapsam dışı!

Koronavirüs salgını nedeniyle marketlere getirilen çalışma saati düzenlemesi, akaryakıt istasyonlarındaki marketleri kapsamayacak.

  • Sektörler
  • 25 Mart 2020 17:26
  • Son Güncelleme: 25 Mart 2020 17:29

Koronavirüs salgını dolayısıyla alınan tedbirler kapsamında akaryakıt istasyonları içinde bulunan marketlerin saat 21.00’den sonra kapanması zorunluluğu, tedbirlere uyulması şartı ile kapsam dışına çıkartıldı.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) Genel Başkanı Fesih Aktaş, konuya dair yaptığı açıklamada, yapılan girişimler sonucu istasyon marketlerinin çalışma saatleriyle ilgili genelge dışında tutulmasının kararlaştırıldığını ancak kurallara uyulması gerektiğini aktardı.

Konu ile ilgili açıklamada, EPGİS Genel Başkanı Fesih Aktaş’ın, İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdür Ali Çelik’le yaptığı görüşmede istasyon marketleriyle ilgili taleplerini bildirdiği ve bunun neticesinde akaryakıt istasyonları içinde bulunan marketlerin saat 21.00’den sonra kapanması zorunluluğunun, tedbirlere uyulması şartı ile kapsam dahilinden çıkartıldığı ifade edildi. Buna göre akaryakıt istasyon marketleri 24 saat açık kalacak.

İSTASYON MARKETLERİNİN UYMASI GEREKEN KURALLAR

Marketlerin içerisinde belirlenen sayıda müşterinin bulunması için gerekli tedbirler alınacak.

Market içinde belirlenen sayıda müşteri var ise içeriden müşteri çıkmadan başka müşteri içeriye alınmayacak.

Marketler aynı zamanda içeriye girmek için bekleyen müşterilere, aralarında en az bir metre mesafe ile beklemeleri gerektiğini sürekli hatırlatacak.

Market girişinde görülecek şekilde, bu hususu belirten afiş asılacak.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol