PTT’den Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

   PTT’den Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

   Kuruluşu Osmanlı İmparatorluğu zamanlarına denk gelen ve hala devam eden birkaç kuruluştan birisidir. Günümüze kadar pek çok değişiklik yaşayan kurum son olarak Mayıs 2013 tarihinde Posta ve Telgraf Anonim Şirketi olmuştur.

   Son yıllarda yaptığı gelişmelerle adından sıkça söz ettiren PTT, artık sıradan posta dağıtımının ötesinde pek çok alanda da faaliyet göstermeye başlamıştır. Bunlardan bir tanesi de şimdilerde gündemden düşmeyen bir konu da PTT kredileridir. PTT’de artık müşterilerine anlaşmalı bankalar aracılığı nakit desteği sağlamak amacı ile krediler vermektedir.

   İlk kez 2018 yılında başlayan PTT kredi sistemi emeklilik maaşını PTT’den alanlar için çok büyük kolaylık olmuştur ve çok fazla ilgi çekmiştir. 2019 yılında da ilginin çok olması 2020 yılında da aynı şekilde olacağını düşündürüyor.

   PTT KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

   En yakın PTT şubesi üzerinden kredi çekmek istediğinizi yetkili kişiye iletmeniz durumunda size yardımcı olacaktır. Ve kredi başvurusu için gerekli olan formu doldurmanızı isteyecektir. Doldurduğunuz form krediyi çekmek istediğiniz bankaya online olarak gönderilecektir. Kısa süre içerisinde şartlar eğer sağlanıyorsa banka tarafından kredinize onay gelir. Onayın gelmesinin ardından yapılması gereken iş PTT görevlisi tarafından size verilen bireysel kredi sözleşmesini imzalamak olacaktır. Böylece kredi işlemini tamamlamış olur ve hemen kredinizi çekebilirsiniz.

   PTT aşağıdaki bankalar üzerinden ihtiyacınız olan krediyi vermektedir;

    • Denizbank
    • Aktifbank
    • ING Bank
    • TEB
    • Fibabanka
    • Burgan Bank

   DENİZBANK PTT KREDİSİ

   Kampanya kapsamında müşterilerine sunulan kredinin alt limiti 3 bin TL’dir. Kredinin üst limiti ise 36 bin TL’dir. Emekli PTT müşterilerine faiz oranı %3,08’dir. Kredi işlemlerinden 80 yaşına kadar olan müşteriler yararlanabilmektedir. Aynı zamanda kredinin çekileceği ve ödemenin biteceği tarihe kadar müşterinin yaşı 80’i geçmeyecek şekilde olmalıdır.

   TEB PTT KREDİSİ

   PTT’den emeklilik maaşlarını almaya devam eden müşterileri TEB Jet Kredi ve TEB ihtiyaç kredisi gibi imkanlardan yararlanabilmektedir. Emeklilik maaşını PTT’den alan müşterilerin sadece nüfus cüzdanı ile başvuru yapmaları yeterli olacaktır. Kredi limitleri ve faizleri ile ilgili detaylı bilgiyi yetkili kişiden öğrenebilirler.

   ING BANK PTT KREDİSİ

   PTT’nin global iş ortağı ING Bank ile ortak kredi iş birliği bulunmaktadır. Kredi Postam ayrıcalığı ile Tüm PTT emekli müşterilerine çok özel fiyat ve faiz indirimleri ile çok kolay ve hızlı kredi verilmektedir. Detaylı bilgi için banka ile iletişime geçebilirsiniz. Bu bankadan kredi çekmek isteyen emekli müşteriler için en geçerli kural 75 yaşına kadar kredi çekebilecek olmalarıdır. Müşterinin yaşı ve kredisinin vade sürenin 75 yaşının üzerine çıkmıyor olması gerekir.

   FİBABANKA PTT KREDİSİ

   Nakit ihtiyacı olan tüm PTT müşterilerine yönelik 2 bin TL’den 30 bin TL’ye kadar varan kredi imkanı ve 36 aya kadar varan vade fırsatları ile Fibabanka ihtiyaç kredisi sunuyor.

   Fibabanka’nın ihtiyaç kredisi fırsatından yararlanmak isteyen kişileri Türkiye’nin her yerinden tüm PTT merkezleri üzerinden başvuru yaparak kredilerine ulaşabilirler. (Şuan PTT ve Fibabanka’nın iş birliği devam etmemektedir.)

   BURGAN BANK PTT KREDİSİ

   Maaşını PTT üzerinden alan tüm emekli vatandaşlara 55 bin TL’ye varan kredi imkanı ve 36 aya varan vade seçenekleri ile Burgan Bank üzerinden ulaşabilirsiniz. İşlem yapmak isteyen müşteriler PTT üzerinden ücretsiz olarak yapabilmektedir. Burgan Bank için yaş koşu ile 80’dir. 80 yaşına kadar olan müşteriler faydalanabilmektedir. Ancak vade süresi 80’nin üzerine çıktığı zaman içerisinde de kredi verilmemektedir. Yani 78 yaşında olan bir kişi 3 yıllık vade ile kredi çekemeyecek en fazla 2 yıllık vade çekebilecektir.

   Faiz oranları emekli müşteriler ile diğer müşteriler arasında değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle detaylı bilgi almak için en yakın PTT şubesini ziyaret etmek en doğrusu olacaktır. Detaylı bilgi için PTT web sitesi üzerinden bankacılık işlemleri sayfası üzerinden de bilgi alabilirsiniz.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.