Senetle Borç Para Veren Yerler

   22.04.2020
   Senetle Borç Para Veren Yerler

   Kredi çekemeyenlerin acil para desteği olarak senetle para yerler ve yine senetle para veren kuyumcular bulunuyor.

   İstanbul, Ankara, Kocaeli, Bursa, Konya, İzmir, Eskişehir, Adana, Antalya ve Samsun’da senetle para veren pek çok firma bulunuyor. Acil para ihtiyacı olduğunda ilk başvurulan yerler genelde bankalar olur. Ancak bazen kredi notu veya farklı nedenlerden dolayı bankalar kredi veremeyebiliyor. Kredi kartları ile birlikte hesaplarda düşük seviyede ise senetle para veren yerler araştırılmaya başlanıyor. Bu haberle acil paraya ihtiyacı olan ve kredi çekemeyenler, kredi kartı olmayan veya kullanmayan kişiler için neler yapılabileceğini araştırdık. Senetle para veren yerler genellikle tefeciler olarak biliniyor. Kimse kimseye nedensiz bir şekilde para veremeyeceği gibi bir de insanların zor durumunu fırsata çevirip ondan faydalanmak isteyen inşalar olabiliyor.


   SENETLE BORÇ PARA NASIL BULUNUR?
   – Firmalar tarafından verilen krediler
   – Senedi olan kişilerin senetlerini kırdırması
   – Döviz büroları ve kuyumculardan imza karşılığı para alma
   – Pahalı cep telefonu alıp satarak, cep telefonunu nakit paraya çevirme
   – Yine aynı şekilde elektronik eşyalar alıp satarak paraya çevirme
   – Sanal tefeciler ve fırsatları

   Senetle para kazanmayı iş haline getimiş kimseler insanların bulundukları zor durumları fırsat bilerek verdikleri paraları çok yüksek faiz oranları ile çok kısa sürede geri almayı hedeflerler. Bu kimseler genelde zor durumda olanlar kimselerden para kazandıkları için avukatları, icra süreçlerini takip edecekleri elemanları mutlaka bulunur. Bu tarz yerler genellikler 10 bin TL’ye kadar verebilirler. Zor durumda olmayan kimseler hiçbir şekilde bu tarz yerlerle muhatap olmak istemezler ve araştırmakta istemezler. Çünkü bu tarz uygulamaların uygun olmadığını kişiye zarar vereceğini bilirler. Ancak hayat şartları insanın başına gelen olumsuzluklar, dar bir çıkması girmesi insanı maalesef bu yola istemeyerek de olsa sürükleyebilir. Bu nedenle yine maalesef ki senetle para veren şirket, iş yeri ve firmaları insanlar araştırmak durumunda kalıyor.

   SİCİLİ BOZUKLARA AYLIK %1,99’DAN KREDİ
   Aktifbank kara listede olan ve sicili bozuk olan kişilere kredi notlarına bakmadan 20 bin TL’ye kadar kredi verebiliyor. Kredi başvurusu yapmakta son derece kolay Nkolay adlı internet sitesi üzerinden veya mobil uygulamalar kullanılarak yapılabiliyor. Senetle para veren ikrazatçılar veya tefecilere gerek kalmadan resmi kayıtlı bankadan aylık %1,99 oranında faiz ile ihtiyaç kredisini zorlanmadan çekebiliyorsunuz. Bu nedenle Nkolay senetle para almak yerine en fazla tercih edilen uygulamalar arasında yer alır.
   Çekilen Kredi Miktarı; 20.000 TL.
   Vade Taksit Sayısı; 4 Sene 48 Ay (uzun vade)
   Aylık Ödenecek Para Miktarı: 789.80TL,
   Kredi Tahsis Ücreti ve Dosya Masrafı toplamı: 125 lira

   KREDİ MİKTARINA GÖRE ESNAF KREDİ NE KADAR OLUR?
   Kredi tutarı aylık taksitleri
   2.000 TL. 78.98TL
   3.000 TL. 118.47T
   5.000 TL. 197.45TL
   7.000 TL. 276.43TL
   10.000 TL. 394.90TL
   15.000 TL. 592.35TL
   20.000 TL. 789.80TL
   25.000 TL. 987.25TL

   İlk olarak alıcılarına senetle avans kredi imkanı tanıyan banka Ziraat Bankası olmuştur. Bu krediler için tüm meslek grupları veya şahıslar basit ve hızlı olarak para ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Kuruluş ve işletmelerin para ihtiyaçlarını hızlı ve kolay bir biçimde karşılamak adına hazırlanan senet karşılığı avans kredisi senet imkanı ile kişilerin gelirlerine göre geri ödeme imkanı da sağlıyor.
   Senet karşılığı avans kredi imkanı ile birlikte ödeme süresi henüz gelmemiş ve gerçek ticari prosedürlerden doğan kambiyo senetleri Ziraat Bankası’na bildirisi karşılığında sadece nema tahakkuk metodu bakımından borçlu cari hesap kredisi biçiminde kullanım payına sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda bu kredi belgit karşılığından spot kredi kullanılmasına olanağını da kullanıcılarına sunuyor. Bu krediden herkes faydalanamıyor. Bu krediden faydalanmak için öncelikle bir iş yeri sahibi olmak gerekir. Daha sonra ise kademeli olarak kredi puanının uygunluğuna da bakılmaktadır. Tüm bunların yanında orta ve küçük ölçekli işletmelerle birlikte mali kuruluşlarda bu kredi için başvuruda bulunabiliyor. Daha detaylı bilgi almak için Ziraat Bankası şubelerine gidilebilir veya internet şubesi üzerinden avans kreşi üzerinden bilgi alabilirsiniz. Çağrı merkezleri aracılığı ile de detaylı bilgi almanız mümkün olabilir.
   Bu kredi ile birlikte para sıkıntısı çekmekten hızlıca kurtulup derin bir nefes alabilirsiniz. Tüketici kredilerine başvurabilmek için gereken evraklar şunlardır;
   – Nüfus cüzdanı (Sürücü ehliyeti veya pasaportta olabilir)
   – Gelir belgesini gösteren belge (kişisel maddi güvence istenmektedir)
   Tüm bunların yanı sıra kredi ödemesi bitene kadar yaşam sigortası gerçekleştirilir. Tüm bu işlemler için müracaatlar mobil bankacılık, internet şubesi ve atm.lerden yapılabileceği gibi telefon bankacılığı üzerinden gerçekleşebilir. Ziraat Bankası aynı zamanda emekli olan müşterilerine emeklilik maaşlarının on katı kadar kredi imkanı verebiliyor.
   Senetle para veren yerleri araştırmak yerine 2020 yılında İkrazatçı, Faktöring firmaları, Kuyumcular ve iş adamı olan zenginler yerine bu tarz bankaları araştırıp şubelerine giderek detaylı bilgi alabilirsiniz.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.