Peşinatsız Araba Kredisinde Kampanya

   20.04.2020
   Peşinatsız Araba Kredisinde Kampanya

   Peşinatsız araba kredisinde yapılan kampanya ile birlikte sıfır km veya 2. El araçlara hiç peşinat ödemeden kredi ile sahip olabilirsiniz.

   Dönem dönem bankalar, otomobil firmaları veya finans kuruluşları araç değiştirmek isteyenlere veya yeni bir araç almak isteyenlere faizsiz, sıfır faiz oranı ile araç verebiliyorlar.

   Peşinatsız Araç Nasıl Alınır?

   Bankalar yönetmelik, mevzuata göre müşterilerine satın alacakları aracın belli bir oranında kredi imkanı tanırlar, bu oran mevzuatta şu şekilde yer alır;

   “Tüketicilere, binek araç edinimi amacıyla kullandırılacak taşıt kredilerinde ve taşıt teminatlı kredilerde veya yapılacak finansal kiralama işlemlerinde, kredi tutarının taşıtın değerine oranı taşıtın nihai fatura değeri elli bin Türk Lirası ve altında olanlar için yüzde yetmişi aşamaz. Bu oran, nihai fatura değeri elli bin Türk Lirasını aşan binek araçlarda, bedelin elli bin Türk Lirasına kadar olan kısmı için yüzde yetmiş, elli bin Türk Lirasının üstünde olan kısım için yüzde elli olarak uygulanır. İkinci el binek araçlarda taşıtın değerinin tespitinde kasko değeri esas alınır.”

   Mevzuatta da yer aldığı gibi peşinat olmadan araç kredi çekmek isteyenler bu bağlamda kredi aracın değerine göre verilir. Fiyatı 50 bin tl’nin üzerinde olanlar için ise kredi %70’in üzerine çıkamaz. Aracın fiyatı 50 bin TL’nin üzerinde olan araçlar için yüzde yetmiş oranında kredi verilir ve kalan kısmı için ise en fazla yüzde 50 oranında kredi kullanılabiliyor. Peşinatsız araba kredisi dışında kalıp mevzuata uygun araç almak isteyenler ise aracın yüzde 30’u kadar peşin paraları olması gerekir. Çünkü mevzuatta yer alan bilgilere göre en fazla yüzde 70 oranında kredi çekilmesine izin verilebiliyor. Bazı fırsatlar ve kampanyalarda hiç paranız olmasa bile aracın tamamına yüzde yüz oranında peşinatsız araç kredisi çekmenize imkan tanıyor.

   Peşinatsız Araç Kredisi Nasıl Çekilir?

   • Sıfır araç alacaksanız ve eski aracınızı otomobil firmasına vermek istiyorsanız kalan tutarın tamamına kredi çekebilirsiniz. Araç firması eski aracınıza bir bedel biçecek ve onu peşinat kabul edip kalan tutar için araç kredisi kullanmanıza izin verecek.
   • Honda, Toyota, Renault, Fiat, Hyundai, Mercedes, Bmw, Volkswagen, Seat, Opel gibi otomobil firmaları sıfır veya ikinci el araçlar için kendi finans kuruluşları aracılığı ile peşinat ödemenize gerek kalmadan aracın tamamı için kredi çekmenize yardımcı olabiliyorlar.
   • Peugeot 2020 yılına girerken pek çok aracında 30 ile 35 bin, Fiat ise 30 bin TL faizsiz kredi imkanı tanıdı. Bu nedenle peşinatınız olmasa da araç almak istiyorsanız otomobil firmalarını ziyaret edebilirsiniz.
   • Senetle araba satışı yapan yerlerde tamamına kredi vermeyen yerler için farklı bir alternatif olabilir.
   • Kredi notunuzla ilgili bir sorun görünmüyorsa ve sicilinizde bozukluk yoksa araç kredisi çekmek yerine ihtiyaç kredisi çekerek aracınıza ipotek koydurmadan peşinata da gerek olmadan araç kredisi çekebilirsiniz.

   KOBİ’ler için devlet desteği olan iş yeri ve şirket için araç kiralama ve alımlarında özel kredilerden yararlanabilirsiniz. Araç kredisi veren bankalar şirketlere özel daha cazip fırsatlar sunabiliyorlar. Bu fırsatları araştırıp şirketiniz için uygun olanı değerlendirebilirsiniz.

   TEB 24 saat içerisinde müşterilerine 48 ay vadeli araç kredisi verebiliyor.

   İş Bankasından Hızlı Araç Kredisi

   İş Bankası müşterilerine hem sıfır km araçlar için hem de ikinci el araçlar için araç kredisi imkanı veriyor. Sıfır km aracınız için kredi çekseniz aracını ipoteklense bile kefil istenmiyor. Alfa romeo, Chevrolet, Bmv, Citroên, Volkswogen, Seat, Suzuki, Toyota, Volvo, SSangyong, Skoda, Peugeot, Nissan, Ford, Porche, Renault, Landrover Lancia, Hyundai, Kia, Fiat, Dacia markaları için İş Bankası araç kredisi veriyor.

   Garanti Bankası’ndan Araç Kredisi Kampanyası

   Garanti Bankası müşterilerine tüm sıfır km araçlarla birlikte 10 yaşa kadar olan ikin el araçlara taşıt kredisi imkanı veriyor. 10 yaştan büyük araçlar için taşıt kredisi vermiyor. Taşıt kredisinin vadesi 48 aydır.

   Ziraat Bankası’nda ise durum Garanti Bankası’ndan farklı olarak ikinci el araçlarda 5 yaşa kadar taşıt kredisi veriyor. Tabi sıfır araçlar için de kredi imkanı veriyor. Aynı zamanda bankalar çiftçilere özel iş makinesi ve traktör kredisi imkanı da sağlamaktadır.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.