Doğal gaza ne kadar zam yapıldı?

   01.11.2021
   Doğal gaza ne kadar zam yapıldı?

   Kasım ayına girme ile birlikte doğal gazda mesken tarifesi fiyatlarında bir değişiklik yapılmazken sanayi aboneleri için geçerli olacak yüzde 48 zam, elektrik üretim amaçlı tarife için ise yüzde 46 zam yapıldı.

   Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ’nin (BOTAŞ) resmi internet sitesinde kasım ayına yönelik tarife de değişikliği yayımlanmış oldu.

   Buna bağlı olarak tüketiciler için gaz dağıtım şirketlerine kasım ayında  itibaren uygulanacak satış rakamlarının da değişiklik olmayıp 1000 metreküp doğal gaz için 1488 TL ödeme sabit tutuldu.

   Kasım ayı içerisinde tüketimi 300 bin metreküp üzeri olan serbest tüketiciler için kullandığı 1000 metreküp doğal gazın ise fiyatı bir önceki aya göre yaklaşık olarak yüzde 48 oranında artarak 3 bin 500 TL’ye yükselmiş oldu.

   Söz konusu kasım ayında kullanıcı birliği aboneleri ya da organize sanayi bölgesi aboneleri tarafından tüketilen 1000 metreküp doğal gazın fiyatı da ortalama yüzde 48 oranında yükselerek 3 bin 482 TL’ye yükselmiş oldu.

   Aynı zaman da elektrik üretim santrallerinin kullandığı 1000 metreküp doğal gazın fiyatında değişiklik oldu ve yüzde 46 oranında bir artışla 4 bin TL oldu. Doğal gaz fiyat tarifeleri aylık olarak hesaplanıp yapılan zamlar ve indirimler resmi internet sitesinde yayımlanıyor. Kasım ayı içerisinde konut doğal gaz tüketimi ile ilgili bir zam olmadığı göze çarpıyor. Kış aylarının girmesi ile birlikte doğal gaz ısınmak için kullanılmaya başlandı. Bu durumun böyle devam edecek olması kullanıcılar tarafından çok güzel bir haber olacak.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.