Garanti BBVA faiz oranları düştü mü?

   28.10.2021
   Garanti BBVA faiz oranları düştü mü?

   Kamu bankaları tarafından alınan faiz kararları sonrasında Garanti BBVA’da harekete geçti ve yeni faiz kararlarını açıkladı. Peki Garanti BBVA’da faiz oranları düştü mü? İşte detaylar…

   Garanti BBVA’dan flaş kredi kararı! Banka tarafından yapılan açıklamaya göre faiz indiriminin uygulanmaya başlandığı duyuruldu. Merkez Bankası faiz indirimi sonrası kamu bankalarının harekete geçtiği biliniyor. Kamu bankalarının ardından ilk harekete geçen özel banka ise Garanti BBVA oldu. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından kurumsal ve konut kredilerinde faiz indirimine gidildi.

   Garanti BBVA ise şirketler tarafından kullanılan rotatif kredi faizini yüzde 18’in üzerindeki seviyelerden yüzde 16.75’e çekti. Garanti Bankası’nın ardından diğer özel bankalarında önümüzdeki haftalarda bir hamle yapacağı ve faiz indirimine gireceği tahmin ediliyor.

   İşte kamu bankalarının kredi faiz oranları:

   HALKBANK KREDİ FAİZ ORANLARI

   Taşıt kredisi: yüzde 1,54

   İhtiyaç kredisi: yüzde 1,63

   Konut kredisi: yüzde 1,38

   ZİRAAT BANKASI KREDİ FAİZ ORANLARI

   Konut kredisi: yüzde 1.41

   Taşıt kredisi (kaskosuz): yüzde 1.63

   Taşıt kredisi (kaskolu): yüzde 1.61

   Tüketici kredisi: yüzde 1.59

   VAKIFBANK KREDİ FAİZ ORANLARI

   SarıPanjur Konut Kredisi: yüzde 1,37

   İhtiyaç kredisi: 1.61

   Taşıt kredisi: yüzde 1.50

   Diğer özel bankaların bu konu da nasıl bir yol izleyeceği merak konusu. Kredi çekmek isteyen vatandaşların gözü kulağı özel bankalardan gelecen açıklamalarda. Ev, araba veya ihtiyaç kredisi çekmek istediklerinde ne kadar faiz ödemesi yapacaklar? Vatandaşlar ev fiyatlarında meydana gelen yükselişle birlikte faiz indiriminin olması ile rahat bir nefes alacak ve ev alma hayalini gerçekleştirmek için bir adım atabilecek. Önümüzdeki haftalarda bankalar tarafından kredi faizleri ile ilgili önemli açıklamaların yapılması bekleniyor.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.