Geri ödemesiz 200 bin TL hibe fırsatı

   14.10.2021
   Geri ödemesiz 200 bin TL hibe fırsatı

   Hibe desteği ile ilgili son dakika gelişmesi meydana geldi. Karşılıksız olarak 200 bin TL destek imkanı sağlanıyor. Peki geri ödemesi olmadan 200 bin TL destekten nasıl yararlanır? Hibe desteğinden kimler yaralanabiliyor? İşte geri ödemesiz 200 bin TL hibe desteği…

   200 bin TL karşılık olmadan verilecek. TÜBİTAK Bireysel Genç Girişim  Programı (BİGG) Programı, “teknolojik Ar-Ge ve inovasyon” içeren projeler için  açılan çağrılara yüzde 100 geri ödemesiz (hibe) destek imkanı sunuyor. Bu projeye göre amaç hem ülkemizin ekonomisi ve sanayisinin yeşil dönüşümüne katkı sağlamak hem de iklim değişikliğiyle mücadele amacı ile BİGG Yeşil Büyüme Çağrısı açıldı.

   Yapılan bu çağrı ile birlikte Konya Ticaret Odası (KTO) ve TOBB ETÜ, Hacettepe Teknokent Teknoloji Transfer  Merkezi (TTM) birlikteliği ile BİGG GARAJ Girişimcilik Destekleme Programı uygulanacak. Program ile birlikte 200 bin TL TÜBİTAK desteği için ilk tematik başvurular alınmaya başlandı.

   BİGG GARAJ programı ile birlikte bu kapsamda teknolojik tabanlı girişimcilik eğitimleri, proje yazma eğitimleri ve iş planı oluşturma gibi tüm mentorluk destekler ide TOBB ETÜ TTO GARAJ tarafından her hangi bir ücret ödenmeden yapılacak.

   HANGİ PROJELER DESTEKLENECEK

   Projede yer alan tematik alanlar ise şu şekilde; “Sürdürülebilir Akıllı Ulaşım”,  “İklim Değişikliği, Çevre ve Biyoçeşitlilik”, “Yeşil  ve Sürdürülebilir Tarım”, “Karbon Salımı  ve Sera Gazı Emisyonlarının Düzenlenmesi Amacına Katkı Sunacak Çalışmalar”,  “Temiz ve Döngüsel Ekonomi”, “Tarladan Sofraya Sürdürülebilir Tarım”, “Temiz, Erişilebilir ve Güvenli Enerji Arzı”

   BAŞVURU ŞARTLARI

   Lisans, önlisans, yüksek lisans ya da doktora programlarına kayıtlı olan öğrenci ya da mezun olması gerekir.

   Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim Sermayesi Desteği ya da TÜBİTAK 1512  Programı 2. Aşaması kapsamında destek almamış olması.

   Ön başvuru tarihinden itibaren herhangi bir işletmenin ortağı olmaması gerekir.

   Teknoloji tabanlı inovasyon içerikli projelerini hayata geçirmek isteyen ve 200 bin TL’lik geri ödemesiz hibe desteğinden faydalanıp kendi şirketini kurmak isteyen genç girişimciler başvurular hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru şartlarını öğrenmek için https://etugaraj.org/ resmi web sitesi üzerinden bilgi alabilirler.

   2015 yılından bu zamana kadar TÜBİTAK BİGG Programı 20 ilde 800 kişi girişimcilik eğitimlerinden faydalanırken, 450 girişimci ise mentorluk desteklerine katılmış oldu. Katılan katılımcılardan ise 71 ekip iş fikirlerini hayata geçirmek için 11,3 milyon TL geri ödemesiz hibe desteğinden faydalanmış oldu.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.