Destek ödemeleri ne zaman yatıyor?

   08.10.2021
   Destek ödemeleri ne zaman yatıyor?

   Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’den yüzbinlerce kişiyi ilgilendiren ödeme açıklaması geldi. Çiftçinin gözü kulağı bu açıklamaydı. Mazot, gübre ve mısır destek ödemeleri ne zaman hesaplara yatırılacak? İşte gübre, mazot ve mısır destek ödemeleri ile ilgili önemli açıklamalar…

   Destek ödemelerine ilişkin önemli açıklama geldi. Çiftçinin uzun zamandır dört gözle beklediği destek ödemeleri hesaplara yatırılıyor. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli sosyal medya hesabından yaptığı açıklama da üreticileri desteklemeye devam ettiklerini ifade etti. Bakan Pakdemirli yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Hububat, baklagil dane mısır desteği kapsamında 4 milyon 362 bin lira, sertifikalı tohum üretim desteği kapsamında 11 milyon 613 bin lira, mazot gübre desteği kapsamında 2 milyon 237 bin lira, sertifikalı fidan üretim desteği kapsamında 570 bin lira, sertifikalı tohum kullanım desteği kapsamında 624 bin lira olmak üzere toplam 19 milyon 408 bin liralık destek ödemelerini 8 ekim cuma günü üreticilerimizin hesaplarına aktarmaya başlıyoruz.”

   Çiftçinin hesabına bugün ödemeler yatırılıyor. Çiftçinin büyük heyecanla beklediği gübre, mazot ve mısır destek ödemeleri bugün itibarı ile hesaplarına yatırılmaya başlandı.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.