Faizsiz konut başvurusu nasıl yapılır?

   26.09.2021
   Faizsiz konut başvurusu nasıl yapılır?

   Konut sektöründe yaşanan durgunluğu önüne geçip, satışları hızlandırmak amacı ile yeni bir kampanya yapıldı. Ev sahibi olmak isteyenlere müjde, faizsiz konut fırsatı… Peki faizsiz konut fırsatından kimler faydalanabiliyor? Faizsiz konut nasıl alınır? İşte detaylar…

   Emlak konut tarafından hayata geçirilecek olan yeni proje ile hem konut piyasası harekete geçecek hem de yeni projelerini bekleyen konut üreticilerini cesaretlendirecek. 2021 yılının son çeyreğinde İstanbul’da 12 projede 15 bin yeni konutu hayata geçirmiş olacak.

   Emlak Konut GYO Genel Müdürü Hakan Gedikli, senenin son çeyreğinde konut ve sanayinin başta olmak üzere tüm sektörlerde olumlu olarak hareketliliğin meydana geleceğini ifade ederek şu sözlere yer verdi; “Biz de şirket olarak son çeyrekte İstanbul’un merkezi lokasyonlarında yer alan arsalarımızda toplam 12 adet yeni projenin satışlarına başlamayı planlıyoruz”

   TAKSİTLER DÜŞECEK

   Son dönemde konut fiyatlarında meydana gelen artış emlak piyasasında gündemden düşmüyor. Emlak konut bu konuda fiyatların daha ulaşılabilir olması için taksit bedellerini azaltmaya yönelik bir çalışmanın içerisine girdi. Konu ile ilgili açıklama yapan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Hakan Gedikli “Biz fiyatların suni yükselmemesi için bazı ihalelerimizi yüksek teklifler nedeniyle iptal bile ettik. Yeni satışa sunacağımız projelerde de satın alma koşullarını iyileştireceğiz. Fiyatlar daha ulaşılabilir olsun diye 60 aya kadar vade farksız, ara ödemeli, taksidi azaltıcı ödeme koşulları yapacağız” diye açıklamada bulundu.

   Aynı zamanda fiyatları daha ulaşılabilir yapmak adına bir takım değişikliklere gidildiğini geniş alanlar yerine daha küçük tipte ve daha ulaşılabilir ve ihtiyaçları karşılayacak şekilde daireler yapacaklarını ifade etti.

   Yine aynı şekilde 12 projenin hayata geçmesi ile sektörde domino etkisi yapacağını ifade eden Gedikli, yeni ihalelerin başlaması ve satışların başlaması projelere olan taleplerin artması ile birlikte konut üreticilerini de harekete geçirecek konut fiyatlarının da böyle kampanyalarla azalabileceğini belirtti.

   Emlak sektöründe meydana gelen değişimler fiyatlar da nasıl bir etki yaratacak büyük merak konusu. Ev fiyatlarına meydana gelecek düşme ev sahibi olmak isteyenlere büyük umut olacak. Önümüzdeki zaman diliminde neler olacağı belli olacak.

   ETİKETLER:
   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.