Hamsi fiyatı ne kadar?

   11.09.2021
   Hamsi fiyatı ne kadar?

   Av yasağının sona ermesi ile birlikte balıkçı tezgahlarının yüzü gülmeye başladı. Karadeniz’de av yasağı sonrası tüketici bayram etmeye başladı. Kasa kasa alarak buzlukları doldurmaya başladılar. İşte hamsinin fiyatı…

   Denizlerde 1 Eylül itibari ile av sezonu başladı ve yasak sona erdi. Geçen yıl balığa hasret kalan tüketicinin bu sene balıktan yana yüzü gülecek gibi görünüyor. Teknelerle denize açılan balıkçılar balık avlamaya başladılar. Geçen sene palamut ile başlayan av sezonu bu sene istavrit ile başladı. Av yasağının kalktığı ilk gün istavritin kilosu tezgahlar da 30 TL’den satılmaya başlandı.  Ancak istavritte yaşanan bolluk fiyatların düşmesine neden oldu 5 TL’ye kadar geriledi. Karadenizliler bu ucuzlukla birlikte kasa kasa istavrit alıp buzluklara koymaya başladılar. Rize’de balık tezgahlarında palamudun tanesi 25 TL, mezgit 15 TL, çinekop 30 TL, barbun 25 TL iken az miktarda satılan hamsinin kilosu ise 15 TL’ye satılmaya başlandı.

   Konu ile ilgili açıklama yapan balıkçılar ülkenin hiçbir yerinden şu an balığın kilosunun 5 TL’ye satılmadığını herkesin bu sene doya doya istavrit yiyeceklerini belirtti. Bu sene hamsinin çok bol olacağını ifade eden balıkçılar şimdiler de Rize 15 TL, İstanbul’da 30 TL olan hamsinin önümüzdeki günlerde daha da bollaşacağını bu bollukla birlikte fiyatlarında düşeceğini açıkladı. Bu sene hamsi ve istavritten yana yüzler gülecek herkesin evine balık girecek.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.