6 Eylül’de toplu taşıma ücretsiz mi?

   03.09.2021
   6 Eylül’de toplu taşıma ücretsiz mi?

   Okulların açılmasına günler kala İBB tarafından flaş karar açıklandı. Milyonların gözü kulağı 2 yıl üzerine açılacak okullarda. Okulların açılması ile trafikte meydana gelecek kaos çalışanları korkutuyor. Bir nebzede olsa önlem almak amacı ile İBB tarafından açıklama geldi. İşte okulların açıldığı ilk gün toplu taşıma ücretsiz mi sorusunun cevabı…

   TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ Mİ?

   İBB tarafından yapılan açıklamada okulların açılacağı 6 Eylül Pazartesi olan haftada trafikte sorunlar yaşanmaması adına bir takım önlemler alındığı açıklandı. Pazartesi günü açılacak olan okullarda trafiğe engel olmaması adına saat 6:00 ile 14:00 arası toplu taşımanın ücretsiz olacağı açıklandı. Yine aynı gün servis araçları için otoparkların ücretsiz olacağı, yolda kalan arabalar içinde çekicilerin hazır olarak bekleyeceği duyuruldu.

   Pazartesi günü tüm birimler ortak olarak çalışacak emniyet, Valilik ve İBB birimleri yönlendirmesinin yapılacağı açıklamada şunları da unutulmadı:

   “Servisler ve okul yolları denetlenecek. İBB, ulaşımı AKOM’dan koordine edecek. Devam eden altyapı çalışmaları da pazartesiye kadar tamamlanacak. İstanbul’da 7 bin 60 okulda 2 milyon 819 bin 443 öğrenci ve 198 bin 165 öğretmen 6 Eylül’de ders başı yapacak. 324 bin öğrenci, 18 bin servis aracıyla okullarına taşınacak.” denildi.

   6 Eylül Pazartesi günü okulların açılmasına trafikte büyük aksaklıklar meydana gelmemesi adına İBB tarafından bir takım önlemler alındı. Bu önlemlerden bir tanesi ve en önemlisi vatandaşların şahsi araçları ile çıkmasının önüne geçmek amacı ile toplu taşımayı trafiğin en yoğun olduğu saat diliminde ücretsiz yapması oldu. Özellikle sabah saat 06:00 ile başlayacak olup ücretsiz toplu taşıma hizmeti öğlen saat 14:00 ile son bulmuş olacak. Tüm bunların yanı sıra İBB’ye ait otoparkların servisler için bu süre zarfında ücretsiz olarak kullanabilecekleri bildirildi. Bu hafta içerisinde trafikte meydana gelen yoğunluğu en aza indirmek amacı ile çekicilerin belli noktalarda bekleyeceği arıza yapan araçların trafiği daha da zor duruma sokmasını engellemek için bekleyeceği ifade edildi.

   Konu ile ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi ya da her hangi bir merciden önemli bir açıklama gelmesi durumunda mutlaka haberlerimizde yer alacaktır. Özellikle İstanbul’da yoğun trafik sorunun göz önüne alındığında bu alınan karar son derece yerinde. Önümüzdeki günlerde sürecin nasıl işleyeceği görülecektir.

   ETİKETLER:
   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.