Yapılandırmada başvuru süresi uzadı

   27.08.2021
   Yapılandırmada başvuru süresi uzadı

   Vergi borcu yapılandırmasına ilişkin alınan son karara göre 1 ay daha uzatıldı. Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanı kararı ile yayımlanan karara göre kamu alacaklarının yapılandırması 1 ay daha uzatıldı.

   Bazı kamu alacaklarının yapılandırmasını düzenleyen 7326 sayılı kanuna göre 31 Ağustos 2021 olan son başvuru ve ilk taksit ödeme süresi 1 ay uzatılmış oldu.

   27 Ağustos tarihli Resmi Gazete’de yer alan Cumhurbaşkanı kararına göre bazı kamu alacaklarının yeniden yapılandırmasına ilişkin kararın ön görülen son başvuru ve ilk taksit ödeme süresi 31 Ağustos 2021 tarihinden 1 ay sonrasında ertelenmişine karar verildi.

   VERGİ CEZALARI VE SGK PRİMLERİ

   7326 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun kapsamında yer alan; bazı vergi ve vergi cezaları, gecikme faizi ve gecikme zamları, idari para cezaları, emeklilik keseneği, sigorta primi, işsizlik sigortası primi, sosyal güvenlik destek primi ile bunlara bağlı gecikme cezası ve gecikme zammı alacakları, belediyelerin bazı alacaklarının yeniden yapılandırılmasını kapsıyor.

   YAPILANDIRMA NASIL YAPILIR?

   Yapılandırma işlemini online olarak interaktif vergi dairesine ait resmi internet sitesine giriş yapıp orada ‘Yapılandırma İşlemleri’ butonuna tıklayarak bulunan mevcut vergi borcunuzu isterseniz taksitle isterseniz tek sefer ödeme imkanı ile ödeyebilirsiniz. Eğer interaktif vergi dairesine giriş için bir kullanıcı giriş bilgisi mevcut değilse e-Devlet üzerinden giriş yaparak da interaktif vergi dairesine geçiş yapabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra online olmadan en yakın vergi dairesini ziyaret ederek vergi yapılandırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.