2021 Kurban kesim fiyatları

   17.07.2021
   2021 Kurban kesim fiyatları

   Kurban bayramın başlamasına sayılı günler kala kurban kesecek vatandaşların ibadetlerini yerine getirmek için kesim fiyatlarını araştırmaya başladı. Peki 2021 kurban kesim fiyatları nedir? İşte 2021 kurban kesim fiyatları…

   Kurban ibadetini yerine getirecek Müslümanlar kurban kesim fiyatlarının bu sene ne kadar olacağını merak ediyor. Konu ile ilgili tüm detayları açıklayan uzmanlar kurban kesimi ve sonrası içinde önemli bilgiler verdi. Kayseri Kasaplar ve Besiciler Odası Başkanı Adnan Aydın, kurban kesim fiyatları ile ilgili belirledikleri fiyatların kuzu kesiminde 150 TL, dana da 600 TL olduğunu açıkladı. Kıyma çekiminde dikkat edilmesi gereken en önemli detayın bir yıl boyunca bodrumda kalmış paslı makinelerde çekim yapmanın son derece zararlı olduğunu ifade etti.

   KURBAN FİYATLARINDA YÜZDE 20 ARTIŞ

   Kurban bayramına sayılı günler kala hem vatandaşlar hem de kasaplar kurban hazırlıklarına başladı. Kurban fiyatları ise bu sene geçen yıla göre kilo başına yüzde 20 oranında bir zam geldiği biliniyor. Kurban kesme görevini yerine getirmek için kasapların yılda 2 kez sınavdan geçirdiklerini bildiren ve yaka kartı verdiklerini ifade eden Kasaplar ve Besiciler Odası Başkanı Adnan Aydın, kurban fiyatlarında bu sene canlı dana kilo 30 TL, canlı kuzu kilo 35 TL olduğunu belirtti. Geçen yıl 50 TL olan et fiyatlarında bu sene kıymanın 60 TL’den satıldığının altını çizdi. Kurban kesiminde kasapların senede 2 kez sınavdan geçirildiğini tecrübeli kasapları tercih ettiklerini ifade etti. Sınavdan geçen kasapların büyükbaş kesimi için uygunsa büyükbaş, küçükbaş kesimi için uygunsa küçükbaş yaka kartı veriliyor. Bunun dışındaki kimselere kesim yaptırmanın son derece tehlikeli olduğunu belirten Başkan Aydın, sokaklarda, evlerinin önünde ya da dükkanlarında kesim yapan vatandaşların çevreyi kirlettiğini söyledi.

   ACİLLER ACEMİ KASAPLARLA DOLUYOR

   Her sene onlardan ders çıkarmadan kurban kesimlerini acemi kasaplara bırakılıyor ve sonu hiç iyi olmuyor. Hastanelerin acilleri acemi kasaplarla dolup taşıyor. Kurban kesiminde acele etmemek gerektiğini ifade eden Başkan Aydın, bayramın dört gün olduğunu diğer günlerde de kesimin yapılabileceğini ifade ediyor. Kesim fiyatları bu sene kuzu da 150 TL iken dana da 600 TL, ancak sadece kurbanı kesip parçalama işlemini kendi yapacaklar için bu fiyat kuzu da 50 TL iken, dana da 250 TL olarak açıklandı.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.