Yem fiyatlarında son durum nedir?

   09.07.2021
   Yem fiyatlarında son durum nedir?

   Büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiricilerin sorunlarına kulak veren yetkililer besicilerin artan yem fiyatları nedeni ile zor zamanlar geçirdiğini dile getiriyor. Son 1 yıl içerisinde yem fiyatlarında yüzde 100 oranında bir artış meydana geldi. Yem fiyatları 65 liradan 145 liraya yükseldiği ortaya çıktı. Yem fiyatlarındaki bu artış besiciyi bir hayli zorluyor.

   Pandemi sonrası tüm sektörlerde olduğu gibi besicilik sektörünün de zor zamanlar geçirdiğini ifade eden besiciler, son 1 yıl içerisinde yem fiyatlarında yüzde 100’lük bir artış meydana geldiğini 65 lira olan fiyatın 145 TL ye çıktığını ifade ediyor. Hayvancılık sektörünü olumsuz etkileyen bu durum verilen krediler besicileri daha da zor duruma soktuğunu ifade ediyor.

   Yem fiyatlarında meydana gelen bu artış hayvancılık sektörünü de olumsuz olarak etkiliyor. Besiciliğin bitmesine kadar gidecek bir durum ile karşı karşıya getirebilecek. Yem fiyatlarının artması et fiyatlarında da ciddi bir artışa neden olacağı gibi tüketiciyi de büyük oranda zora sokacak. Bu durum et fiyatlarında da devam eden artışı sürdürecek.

   ETİKETLER:
   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.