Nakdi ücret desteği ödemeleri yattı mı?

   09.07.2021
   Nakdi ücret desteği ödemeleri yattı mı?

   Koronavirüs tedbirleri kapsamında çalışanların mağdur olmaması adına ücretsiz izne ayrılan çalışanlara verilen destek olan nakdi ücret desteği ödemelerinde sona gelindi. Çalışanların son kez Temmuz ayında Haziran ayına yönelik ödemeleri henüz almadılar. Destekten faydalanan çalışanlar ödemelerin ne zaman yapılacağını merak ediyor. Peki nakdi ücret desteği ödemeleri ne zaman yatırılacak? İşte ücretsiz izin desteği detaylar…

   Temmuz ayında Haziran ayına yönelik ücretsiz izin desteği ödemeleri uzatma kararı olmazsa eğer son kez yatırılacak. Bazı sektörlerde işletmelerin çalışanlarını çıkarmasını engellemek amacı ile ekonomik tedbirler kapsamında ücretsiz izin maaşı ile çalışan nakdi ücret desteği imkanı sağlandı. 30 Haziran tarihi ile birlikte uygulama sona erdi ve çalışanlar son kez Temmuz’da ödemelerini alabilecekler. Ödemelerin ne zaman yapılacağı büyük merak konusu. İşte nakdi ücret desteği ödemelerinin yapılacağı tarih…

   ÖDEMELER NE ZAMAN YAPILACAK?

   Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, ücretsiz izin desteği ödemeleri ile ilgili resmi bir açıklama yaptı ve ödemelerin 9 Temmuz tarihi itibari ile kişilerin hesaplarına yatırılacağının bilgisini verdi.

   İşsizlik maaşı ile birlikte kısa çalışma ödeneği 5 Temmuz tarihinde kişilerin hesaplarına yatırılmıştı. 30 Haziran tarihinden itibaren uygulama sona erdi ve uzatma uygulanmazsa bir daha alınamayacak.

   Aynı zamanda 30 Haziran’dan itibaren işten çıkarma yasağı da sona erdi. Ve 1 Temmuz tarihinden itibaren işten çıkarma yapılabilecek. Çalışanı işten çıkaran işverene bir cezai yaptırım uygulanmayacak.

   Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada şu bilgiler yer aldı: Haziran ayına ilişkin nakdi ücret desteği ödemelerini 9 Temmuz’da yapacağız. Ödemeler vatandaşlarımızın banka hesaplarına yatırılacak. IBAN bilgileri bulunmayan veya hatalı olan vatandaşlarımız ise ödemelerini PTT üzerinden alabilirler.

   Nakdi ücret desteği ödemelerinin uzaması ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Eğer uzaması gibi bir durum söz konusu olursa haberlerimizde mutlaka yer alacaktır.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.