Kripto para borsası Binance’a yasak mı geliyor?

   28.06.2021
   Kripto para borsası Binance’a yasak mı geliyor?

   Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’ın yasaklanacağı haberi yayılmaya başladı. Haberin ardından yatırımcılarda da tedirginlik havası oluştu. Milyonlarca kripto para yatırımcısı, Binance’ın neden yasaklandığını ve hangi ülkelerde yasaklandığını merak ediyor.

   Son aylarda sık sık kripto para borsası dolandırıcılığına şahitlik ediyoruz. Çıkan her haberle birlikte milyonlarca yatırımcı tedirgin oluyor ve elinde bulundurduğu kripto paraları hızla satma yoluna gidiyor. Bu da panik satışlarını tetikleyerek piyasanın düşmesine neden oluyor. Son günlerde dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’ın da yasaklanacağı haberleri yayılıyor. Peki, kripto para borsası Binance’a yasak mı geliyor? Binance hangi ülke tarafından yasaklanıyor? Yasak kararı yatırımcıların varlık durumunu etkiler mi? İşte konuya dair detaylar…

   KRİPTO PARA BORSASI BİNANS YASAKLANIYOR MU?

   İngiltere’de Finansal Yönetim Otoritesi (FCA), dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance’in İngiltere’de herhangi bir regüle aktivitede bulunamayacağını bildirdi.
   Binance’in gerekli izinlere sahip olmadan işlem yaptığını açıklayan FCA, borsanın İngiltere’deki tüm faaliyetlerini durdurmasını istediğini açıkladı.

   Binance’a işlemleri durdurması için Çarşamba gününe kadar süre verildi. Binance, İngiltere’deki faaliyetlerini şu anda Londra merkezli iştiraki Binance Markets Limited aracılığıyla yürütmektedir. FCA açıklamasında, sadece bu şirketin değil Binance Group’un hiç bir iştirakinin İngiltere’de faaliyet izni bulunmadığını ve bu nedenle tüm işlemlerinin durdurulması istendiğini söyledi.
   Binance Markets Limited Şirketi, faaliyet izni için daha önceden gereklşi mercilere başvuruda bulunmuş ancak geçtiğimiz ay başvurusunu geri çektiği öğrenilmişti.

   BİNANCE HANGİ ÜLKELERDE YASAKLANIYOR?

   Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’ın yasaklanacağı haberi üzerine, söz konusu yasağın kimler ve hangi ülkeler tarafından alınacağı merak ediliyordu. Ulusal ve uluslararası medyada yer alan haberlere göre, Binance’ın şimdilik sadece İngiltere’de yasaklanacağı söyleniyor. Yasaklanma nedeni ise faaliyet izninin olmaması olarak gösteriliyor. Peki, bu yasak yatırımcıların varlıklarına zarar verir mi diye soracak olursak, henüz bu yönde bir açıklama yapılmadığı belirtiliyor. Yatırımcılar yine borsa üzerinden alım satım yapabilecek.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.