Kripto paralarda son durum ne? Bitcoin fiyatları yükseliyor mu?

   28.06.2021
   Kripto paralarda son durum ne? Bitcoin fiyatları yükseliyor mu?

   Yaklaşık üç aydır sürekli düşüş trendinde olan kripto paralar, yeni haftaya yükseliş trendiyle girdi. Özellikle Çin’de kripto para madenciliğine karşı ülke çapında bir baskının olmasından dolayı geçtiğimiz hafta büyük düşüşler yaşanmıştı.

   Bitcoin başta olmak üzere Ethereum, Binance Coin, Cardano, Palkadot, Ripple, ve Dogecoin gibi para birimlerinin önümüzdeki günlerde artıp artmayacağı, Bitcoin ve diğer kripto paralarda toparlanmanın olup olmayacağı yatırımcılar tarafından merak ediliyor. Bitcoin’de yüzde 50, diğer altcoinlerde ise yüzde 70’lere varan kayıplar sonrası yeniden yükselişlerin ne zaman başlayacağı araştırılıyor. Ünlü iş adamlarının açıklamaları da fiyatlar üzerinde etkili oluyor. Peki, kripto paralarda son durum ne? Bitcoin fiyatları yükselecek mi? Bitcoin, Ethereum, Ripple ve Dogecoin ne kadar? İşte konuya dair detaylar…

   KRİPTO PARALARDA SON DURUM NE?

   28 Haziran Pazartesi günü küresel kripto para piyasa değeri günlük yüzde 3,52 artarak 1 trilyon 380 milyar dolara yükseldi.
   Bitcoin, haftanın ilk gününde bir önceki güne göre yüzde 5 yükselerek başladı. Bu artışla birlikte en hacimli kripto para olan Bitcoin 34 bin 683 doları gördü.

   Ethereum ise günün ilk saatlerine yine yüzde 5’lere varan yükselişle başladı. Bu artışla birlikte son 24 saatte 1.971 dolara yükselmiş oldu. Ethereum, Bitcoin’den sonra en hacimli kripto para birimi olarak piyasada yer almaktadır.

   Küresel kripto para borsalarından olan Mudrex’in CEO’su ve kurucu ortağı Edul Patel, kripto paralara yönelik yaptığı açıklamada, panik satışlarının azaldığını, bunun da piyasalar için son derece olumlu bir işaret olduğunu ve birkaç yatırımcının işlem gören hacimlerden görülebilen düşüşleri satın alma fırsatını değerlendirdiğini söyledi.

   BİNANCE, CARDANO, RİPPLE, DOGECON NE KADAR OLDU?

   Bitcoin ve Ethereum dışında ve yüksek hacimli diğer kripto paralardaki değişim de aşağıdaki gibi gerçekleşti.

   • Binance Coin: Son 24 saatte yüzde 0,2 yükselişle 285 dolar seviyelerinde seyrediyor.
   • Cardano (ADA): Son 24 saatte yüzde 1,32 yükselişle 1,3446 dolar seviyelerinde seyrediyor.
   • Dogecoin: Son 24 saatte yüzde 1,8 artışla 0,255 dolar seviyelerinde seyrediyor.
   • Ripple: Son 24 saatte yüzde 2,2 artışla 0,6444 dolar seviyelerinde seyrediyor.

   KRİPTO PARA BORSASI BINANCE’E YASAK

   İngiltere Mali Davranış Otoritesi (FCA), dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in İngiltere’deki operasyonlarını durdurmasını istedi ve işlemlerin durdurulması için Çarşamba gününe kadar süre verildi.
   Kripto para borsası Binance, ayrıca internet sitesinde ve sosyal medya kanallarında artık İngiltere’de faaliyette bulunmayacağını duyurmak zorunda olacak.
   Diğer yandan, İngiliz bankası TSB, 5 milyon borsa müşterisinin kripto borsalara para gönderme işlemini de yasaklamayı planlıyor. Bunun sebebinin ise 849 TSB müşterisinin bir ay içerisinde dolandırılması olduğu ifade ediliyor.

   MİLYARDER İSİMDEN KRİPTO ADIMI

   Meksikalı milyarder Ricardo Salinas Pliego, kripto paralara yönelik açıklamalarda bulundu. Pliego Pazar günü yaptığı açıklamada, bankacılık işlemlerinde Bitcoin kullanmaya başlayabileceğini ve ülkenin kripto para birimini kabul etmeye başlayan ilk bankası olabileceğini söyledi.
   15,8 milyar ABD dolara sahip bir aile servetiyle Meksika’nınüçüncü zengini olan Salinas Pliego, büyük Banco Azteca bankacılık işinin sahibidir.
   Salinas Pliego geçtiğimiz yıl likit portföyünün yaklaşık yüzde 10’unu Bitcoin’e yatırıldığını ve tüm yatırımcıların kripto para birimini ve geleceklerini incelemesi gerektiğini söyledi.

   BİTCOİN 160 BİN DOLAR OLUR MU?

   Merkezi kripto para borç verme platformu Celsius’un kurucu ortağı Alex Mashinsky, kripto paralara dair yaptığı açıklamasında, bu yıl Bitcoin’den büyük beklentileri olduğunu ve Bitcoin’in 160 bin doları görmesini beklediğini söyledi.
   Elon Musk’la ilgili de konuşan Mashinsky, Tesla CEO’sunun attığı olumsuz tweetlerle piyasayı manipüle ettiğini ve kripto topluluğuna asla yardım etmediğini dile getirdi.

   ELON MUSK İLE JACK DORSEY BİTCOİN İÇİN TOPLANACAK

   Jack Dorsey, Bitcoin’in gelişmesi ve daha yaygın bir kripto olarak yoluna devam etmesi için ne gibi adımlar atılması gerektiğine yönelik eğitici bir etkinlik olacak olan ‘The B Word’a katılacak. Dorsy’in Twitter’dan yaptığı bu paylaşım, Elon Musk’ın gözlerinden kaçmadı. Konuyla ilgili espri yapan Musk’a yanıt veren Dorsey, Musk’u etkinliğe davet etti. Söz konusu etkinlik 21 Temmuzda düzenlenecek.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.