Düğün salonları için yeni karar! Detayları neler?

   16.06.2021
   Düğün salonları için yeni karar! Detayları neler?

   Türkiye 29 Nisan tarihi itibarıyla tam kapanma sürecine girmiş ve 17 günlük tam kapanmadan sonra kademeli normalleşmeye geçmişti. Kademeli normalleşme kapsamında yeme-içme yerlerinden sokağa çıkma kısıtlamalarına, seyahat yasağından eğitim faaliyetlerine kadar her alanda normalleşme adımları atılmıştı. Ancak düğün salonlarındaki kısıtlama 1 Haziran tarihine kadar devam etmişti.

   1 Haziran 2021 tarihi itibarıyla kademeli normalleşmeye dahil edilen düğün salonları, bazı tedbirlerle birlikte hizmet vermeye başlamıştı. Salonlara normalleşme kapsamında 100 kişilik davetli sınırlandırması, yeme-içme ikramlarının yasaklanması gibi bir dizi önlemlerle açılma izni verilmişti. Şimdi düğün salonları ile ilgili yeni bir karar alındı. Peki, düğün salonları ile ilgili alınan kararların detayları neler? Düğün salonlarında davetli sınırlandırması kaldırıldı mı? Salonlarda yeme-içme ikramı yapılabilecek mi? İşte konuya dair detaylar…

   DÜĞÜN SALONLARIYLA İLGİLİ ALINAN KARARLARIN DETAYLARI NELER?

   Düğün salonlarında nikah töreni, kına, nişan ve düğün gibi etkinlikler 1 0haziran 2021 tarihi itibarıyla başlamıştı. Ancak davetli kısıtlaması ve yeme-içme ikramının olmaması gibi şartlar dahilinde izin verilmişti. Yeni alınan kararla birlikte düğün ve nikah törenlerinde bugün itibarıyla davetlilere yiyecek ve içecek ikram edilebilecek.
   Kapalı alanlarda daha önce belirlenen 100 davetli kısıtlaması da sonlandırılacak. Böylece düğün ve nikah merasimlerine istenilen sayıda davetli katılabilecek.

   Pandemi tedbirleri kapsamında düğün salonlarında nikah ve düğün törenlerine ara verilmişti. Normalleşme kapsamında ise 1 Haziran 2021 tarihinden itibaren kısıtlamalar göz önüne alınarak yeniden başlamıştı.

   TRT Haber’de yer alan bilgilere göre, kademeli normalleşme süreciyle birlikte 15 Haziran itibarıyla bazı kısıtlamaların da kalktığı açıklandı.
   Buna göre, düğün salonlarında davetlilere yiyecek-içecek ikramına yeniden başlanacak.


   Kapalı alanlarda ise daha önce belirlenen azami 100 davetli sayısı da sonlandırılacak.
   Bununla birlikte kısıtlamalar kapsamında düğünler en geç 21.00 itibarıyla sona erecek.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.