Başkent gaz halka arz ne zaman işlem görecek?

   13.06.2021
   Başkent gaz halka arz ne zaman işlem görecek?

   Geçtiğimiz günlerde halka arz olan Başkentgaz’ın borsada ne zaman işlem göreceği yatırımcılar ve binlerce vatandaş tarafından merak ediliyor. Borsa başvurusu yapan ve başvurusu onaylanan kurumlardan olan Başkentgaz halka arz nedir, hisse kodu nedir gibi soruların cevapları da merak ediliyor.

   Türkiye’de milyonlarca borsa yatırımcısı bulunmaktadır. Borsa yatırım araçlarından biri de şirketlerin hisse senetlerini almak ve bunlarla işlem yapmaktır. Başşkentgaz’da geçtiğimiz günlerde halka arz oldu ve borsaya başvuruya bulundu. Başvurusu kabul edilen Başkentgaz’ın ne zaman işlem göreceği merak ediliyor. Peki, Başkentgaz halka arz ne zaman işlem görecek? Başkentgaz halka arz hisse senedi nedir? İşte konuya dair detaylar.

   BAŞKENTGAZ HALKA ARZ SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

   Borsa yatırımcılarının merakla beklediği Başkentgaz halka arz sonuçlar geçtiğimiz günlerde açıklandı. Sermaye Piyasası Kurumu’na (SPK), başvuruda bulunan ve başvurusu onaylanan firmanın halka arz taleplerinin toplanmasının ardından, yatırıma dair tüm detaylar ve sonuçları açıklandı.

   Konuyu ilişkin gelişmeleri yakından takip eden yatırımcılar ve vatandaşlar, Başkentgaz’ın borsada işlem göreceği tarihi ve hisse kodunu merak ediyor. Peki, Başkentgaz borsada ne zaman işlem görecek ve hangi değerden işlem görecek ona bakalım.

   Başkentgaz’ın borsada 1 TL nominal değerli paylarının halka arz fiyatı 9,72 TL şeklinde gerçekleşti. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yayınlanmış olan sonuçlara göre, 175 milyon TL nominal değerli payların satışı sonucunda halka arz büyüklüğü 1,7 milyar TL şeklinde ifade edildi.

   BAŞKENTGAZ HALKA ARZ BORSADA NE ZAMAN İŞLEM GÖRECEK?

   Başkentgaz, Borsa İstanbul’un onayıyla birlikte 10 Haziran 2021 tarihi itibarıyla işlem görmeye başladı.
   Başkentgaz’ın borsada işlem göreceği kod ise BASGZ olarak belirlenmişti.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.