QNB Finansbank borç transferi kredisi başvurusu nasıl yapılır?

   07.06.2021
   QNB Finansbank borç transferi kredisi başvurusu nasıl yapılır?

   Günlük hayatta farklı farklı pek çok ihtiyacınız olur ve bu ihtiyaçların finansmanı için de farklı kişi, kurum veya kuruluştan borç para veya kredi alabilirsiniz. Vadesi geldiğinde ise her birine ayrı ayrı para yetiştiremeyebilirsiniz.

   QNB Finansbank, farklı yerlere olan tüm borçlarınızı birleştirme ve ödemelerinizi kolaylaştırmak için borç transferi kredisi veriyor. Finansbank’tan kullanacağınız kredi ile tüm borçlarınızı kapatabilir ve geri ödemelerinizi de esnek ödeme koşulları ve uygun faiz oranlarıyla gerçekleştirebilirsiniz. Peki, Finansbank borç transferi kredisi başvurusu nasıl yapılır? Borç transferi kredisi koşulları nelerdir? Kredi başvurusu için gerekli belgeler nelerdir? İşte konuya dair tüm detaylar…

   QNB FİNANSBANK BORÇ TRANSFERİ KREDİSİ KOŞULLARI NELERDİR?

   • Diğer bankalarda bulunan ihtiyaç kredisi ve kredi kartı borçları Finansbank’a transfer edebilirsiniz.
   • Diğer bankalarda bulunan ihtiyaç kredisi borcunun tamamı transfer edilirken, kredi kartı borçları için kısmi ödeme yapılabilir. Şube ekranında görünen tutarın altındaki miktarlar için transfer yapılamamaktadır.
   • Kredi kartı borçları için yapılacak transferlerde ek bir işlem yapılmasına gerek yoktur ancak kredi borçları için yapılacak transferlerde müşterinin mutlaka diğer bankayla iletişime geçmesi ve bilgilendirme yapması gerekmektedir.
   • Konut Kredisi, Ek Hesap ve QNB Finansbank’taki borçlarınız Borç Transferi Kredisi kapsamında değerlendirilememektedir.

   QNB FİNANSBANK BORÇ TRANSFERİ KREDİSİ FAİZ ORANLARI NE KADAR?

   QNB Finansbank borç transferi kredisi faiz oranları müşterinin başvuru skoruna göre değişiklik göstermektedir. Buna göre, faiz oranları aylık yüzde 1,54 ile yüzde 2,30 oranında değişiklik göstermektedir.

   QNB FİNANSBANK BORÇ TRANSFERİ KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

   Finansbank borç transferi kredisi için birçok başvuru yol bulunmaktadır. Bunları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

   • İlk olarak SMS yoluyla ön başvuru gerçekleştirilebilir. Ön başvuru için T.C Kimlik Numarası SMS yoluyla 5030’a gönderilir. Ön başvurunun olumlu sonuçlanması durumunda herhangi bir QNB Finansbank şubesine gidilerek kesin başvuru işlemi gerçekleştirilir.

   • Herhangi bir ön başvuru yapmadan direkt olarak herhangi bir QNB Finansbank şubesine gidilerek başvuru işlemi gerçekleştirilebilir.

   • Bir diğer başvuru yolu ise bankanın web sitesi üzerinden yapılan başvurudur. QBN Finansbank web sitesi üzerinde yer alan “https://www.qnbfinansbank.com/bireysel-borc-transferi-kredisi” adresine giriş yapılır. Bu sayfa üzerinde bulunan “Hemen Başvur” sekmesine tıklanır. Açılan sayfada istenilen kimlik bilgileri ve iletişim bilgileri girilerek başvuru işlemi gerçekleştirilebilir.

   BORÇ TRANSFERİ KREDİSİ BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ BELGELER

   QNB Finansbank şubelerinden yapılacak başvuruların değerlendirmeye alınması için aşağıdaki evrakların yanınızda bulunması gerekir.

   • Kimlik Kartı, Nüfus cüzdanı veya bunların noter tasdikli sureti,
   • Adres Kayıt Sistemi’nde adres bilgilerinin güncel olmaması durumunda; son 3 ay içinde düzenlenmiş sabit telefon, elektrik, doğalgaz, su veya cep telefonu faturalarından herhangi biri,
   • Gelir belgesi.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.