Finansbank ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır?

   27.05.2021
   Finansbank ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır?

   Ekonomik olarak sıkıntı yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılamak için nakit sıkıntısı yaşayan milyonlarca vatandaş bankaların kapısını çalarak kredi talebinde bulunuyor. Bazı bankalar vatandaşın taleplerine cevap verirken bazı bankalar da bu talebi karşılıksız bırakabiliyor.

   QNB Finansbank, vatandaşların eğitim, evlilik, seyahat veya mevcut borçlarının ödenmesi gibi ihtiyaçların karşılanmasına yönelik finansman ihtiyacı için uygun faiz oranları ve esnek geri ödeme kolaylığı ile kredi veriyor. Banka kredi başvurusu için de farklı alternatifler sınmaktadır. Peki, QNB Finansbank ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır? Kredi faiz oranları ne kadar? Maksimum kredi vadesi ne kadar? Kredi başvurusu için gerekli evraklar nelerdir? İşte konuya dair detaylar…

   FİNANSBANK İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURU KOŞULLARI NELERDİR?

   QNB Finansbank, ihtiyaç kredisine başvuruda bulunmak için genel şart olarak 18 yaşını doldurmuş olmak gerekir. Bunun yanında bazı özel şartlarda yer almaktadır. Örneğin, başvurucunun gelir durumu, kredi notunun iyi olup olmadığı, kredi güvencesi için başvurucunun üzerine tapumu mülkiyetinin olup olmadığı gibi durumlara da bal-kılmaktadır.

   FİNANSBANK İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

   QNB Finansbank ihtiyaç kredisi başvurusu için farklı pek çok yol vardır. Bu yolları aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür:

   • QNB Finansbank’ta hesabı olan müşteriler, bankanın ihtiyaç kredisi sayfasında yer alan “Hemen Başvur” butonuna tıklayabilir ve başvurusunu anında gerçekleştirebilir.
   • QNB Finansbank müşterileri, 0850 220 8 573 numaralı “Alo Kredi” hattını arayarak da 7/24 ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirler.
   • İhtiyaç kredisine T.C. Kimlik numarasını 5030’a SMS yoluyla göndererek de başvuru da bulunulabilmektedir.
   • Kredi başvurusu, Türkiye’nin krediye özel ilk mobil uygulaması olan “KrediGO” aracılığıyla da yapmak mümkündür. Hem de en kısa süre içerisinde.
   • İnternet ve Cep Şubesi üzerinden yapılan başvurularda herhangi bir belge talep edilmemektedir.
   • Son olarak QNB Finansbank şubelerine gidilerek de başvuru işlemi gerçekleştirilebilir.

   KREDİ BAŞVURU SONUCU NE ZAMAN ÖĞRENİLEBİLİR?

   QNB Finansbank kredi başvuruları, müşteri özelinde değerlendirmeye aldıktan sonra en kısa süre içerisinde sonuçlandırmaktadır. İhtiyaç kredisi başvurularının sonucu Cep Şubelerden, Call Center kanallarında ve QNB Finansbank şubelerinden öğrenilebilir. Banka ayrıca SMS yoluyla da ön bilgi onayı gönderebilmektedir.

   KREDİ BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

   QNB Finansbank ihtiyaç kredisi başvurusu için gerekli olan genel belgeler aşağıdaki gibidir:

   • Başvuru formu,
   • Nüfus Cüzdanı veya noter tasdikli sureti,
   • Adres Kayıt Sistemi’nde adres bilgisinin güncel olmaması halinde son 3 ay içerisinde düzenlenmiş; sabit telefon, elektrik, doğalgaz veya su faturalarından biri,
   • Gelir Belgesi,
   • Varsa tapu fotokopileri, kira kontratları, araç ruhsatları, mevduat ve diğer gelir belgeleri,
   • Yapılacak inceleme sonrasında bankanın ilave belge ve teminat talep hakkı saklıdır.

   QNB FİNANSBANK İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANLARI VE GERİ ÖDEME VADELERİ NEDİR?

   Kredi faiz oranları müşterinin başvuru skoruna göre değişiklik göstermektedir. Buna göre ihtiyaç kredisi için 3 farklı oranda faiz uygulanmaktadır ve aşağıdaki gibidir.

   1- 10.000 lira kredi tutarı, aylık yüzde 1,39 faiz oranı, 36 ay vade, 371,72 lira aylık geri ödeme tutarı, 52,5 lira kredi tahsis ücreti, 307,10 lira sigorta prim tutarı ve yıllık yüzde 22,40 toplam maliyet olarak hesaplanmıştır.

   2- 10.000 lira kredi tutarı, aylık yüzde 1171 faiz oranı, 36 ay vade, 395,61 lira aylık geri ödeme tutarı, 52,5 lira kredi tahsis ücreti, 311,43 lira sigorta prim tutarı ve yıllık yüzde 28,09 toplam maliyet olarak hesaplanmıştır.

   3- 10.000 lira kredi tutarı, aylık yüzde 2,14 faiz oranı, 36 ay vade, 429 lira aylık geri ödeme tutarı, 52,5 lira kredi tahsis ücreti, 317,12 lira sigorta prim tutarı ve yıllık yüzde 36,10 toplam maliyet olarak hesaplanmıştır.
   Kredi vadesi maksimum 36 ayla sınırlandırılmıştır.

   QNB FİNANSBANK’TAN NE KADAR İHTİYAÇ KREDİSİ KULLANILABİLİR?

   QNB Finansbank’tan kullanılabilecek kredi tutarı iki farklı şekilde belirlenmektedir. Cep üzerinde, İnternet şubemizden, Web sitemizden veya Çağrı Merkezimizden en fazla 75.000 liraya kadar ihtiyaç kredisi başvurusu yapılabilir. 75.000 liranın üzerindeki kredi başvuruları için mutlaka banka şubesine gidilmesi gerekmektedir.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.