Kripto paralarda Elon Musk depremi! Bitcoin ne kadar oldu?

   17.05.2021
   Kripto paralarda Elon Musk depremi! Bitcoin ne kadar oldu?

   Lider kripto para birimi Bitcoin, son bir aydır sert düşüş hareketleriyle yaklaşık yüzde 35 değer kaybetti. Bitcoin’in değer kaybetmesi diğer alt coinlerin de düşmesine sebep oldu. Bazı alt coinlerde yüzde 50’lere varan kayıplar yaşanırken bazılarında daha düşük seviyelerde kayıplar yaşandı.

   Tesla’nın sahibi Elon Musk, bir süre önce Bitcoin ile ödeme almayı durdurmasının ardından yaptığı açıklamada, Tesla’nın elindeki kalan Bitcoin varlıklarını satmış olabileceğinin ya da satacağını sinyalini verdi. Bu açıklama sonrası Bitcoin ve alt coinlerde sert düşüşler yaşandı. Lider kripto para birimi Bitcoin, 42 bin dolarlar seviyesine kadar geriledi. Ethereum, XRP, Binance Coin gibi altcoinler de yüzde 10’un üzerinde kayıplar yaşadı. Peki, Bitcoin ne kadar oldu? Ethereum ne kadar? Ripple kaç lira oldu? Dogecoin düştü mü? İşte kripto paraların son fiyatlarına dair detaylar…

   BİTCOİN KAÇ LİRA OLDU?

   Tüm dünyada kripto para çılgınlığı yaşanırken, kayıplar da karlar gibi büyük olabiliyor. Son haftalarda lider kripto para birimi Bitcoin sert hareketleriyle dükkatleri üzerine çekti. Çok kısa sürede hızlı bir yükseliş trendiyle rekor kıran Bitcoin’in düzeltme hareketi de hızlı ve sert oldu.
   14 Nisan 2021 tarihinde 64 bin 813 dolara kadar yükselerek rekor kıran Bitcoin, 17 Mayıs 2021 tarihinde sert bir düşüşle 42 bin 138 dolara kadar geriledi.
   Bitcoin, bugün öğlen saatlerinde 43 bin dolar seviyelerinde işlem görüyor. Son bir ayda yaklaşık yüzde 35 oranında kayıp yaşayan Bitcoin’in tepki alımlarıyla toparlanma yaşayacağı ve tekrar yükselişe geçeceği düşünülüyor.

   TESLA ELİNDEKİ BITCOIN’LERİ SATTI MI?

   Tesla’nın sahibi milyarder iş adamı Elon Musk, geçtiğimiz aylarda satın aldığı 1,5 milyar dolarlık Bitcoin’leri sattığı ya da satacağına yönelik açıklamaların ve beklentilerin de Bitcoin satışlarında etkili olduğu ve Bitcoin’in düşüş yasamasına sebep olduğu söyleniyor.

   ELON MUSK: BITCOIN’LE TESLA SATIŞI DURDURULDU

   Tesla’nın sahibi milyarder iş adamı Elon Musk, her fırsatta kripto paralara ilgisini dile getiriyor ve özellikle Dogecoin için yaptığı açıklamalar fiyatının oldukça yükselmesine sebep olmuştu. Geçtiğimiz aylarda Bitcoin ile Tesla satışı yapacağını açıklamasının ardından bu sefer de Bitcoin ile Tesla satışlarını durdurduğunu açıkladı. Elon Musk buna sebep olarak da Bitcoin transferi için çok enerji harcanmasını ve bunun da doğaya zarar vermesini gösterdi.

   ETHEREUM NE KADAR OLDU?

   Lider kripto para birimi Bitcoin’den sonra en popüler ikinci kripto para birimi olarak bilinen Ethereum’da da sert düşüşler gözlendi. Geçtiğimiz hafta içi 4.170 dolarak kadar çıkarak rekor kıran Ethereum, bu gün itibarıyla 3.400 dolarlar civarına kadar geriledi. Buna göre, Ethereum’daki kayıp da son birkaç gün içerisinde yüzde 25’lere kadar ulaşmış oldu.

   DOGECOIN DE NE KADAR OLDU?

   Geçtiğimiz haftalarda Elon Musk’un yaptığı olumlu açıklamalar sonrası 0,74 dolara kadar yükselerek rekor kıran Dogecoin, daha sonra sert düşüşler yaşayarak 0,50 dolar seviyelerine kadar gerileyerek burada tutunmayı başardı. Elon Musk’un açıklamalarına göre sert yükselişler ve sert düşüşler yaşayabilen Dogecoin’in, ilerleyen günlerde 1 dolara çıkması öngörülüyor.

   KRİPTO PARA PİYASASINDA NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

   Kripto para piyasasına yeni giren birinin oldukça dikkatli olması gerekir. Piyasayı bilmeyenlerin ilk zamanlarda küçük miktarlarla işlem yapmaya başlaması ellerindeki varlıkları kaybetmeme açısından olumlu bir hareket olacaktır. Alım satım işlemleri öğrenildikçe ve piyasaya hakimiyet arttıkça miktarlar artırılabilir. Unutulmamalıdır ki oldukça spekülatif bir piyasa olan kripto para piyasası, oldukça sert düşüşlere ve sert yükselişlere sahne olabilmektedir. Fazla para kazanılabileceği gibi eldeki tüm paradan olma ihtimali de yüksek bir piyasadır. Bu nedenle sağlam adımlarla ilerlemek gerekiyor.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.