İlave tediye ödemeleri ne zaman yatacak?

   11.05.2021
   İlave tediye ödemeleri ne zaman yatacak?

   Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, tediye ödemelerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Tediye ödeme tarihlerine ilişkin düzenleme daha önce Resmi Gazete’de yayımlanmıştı.

   Gerek emekli bayram ikramiyeleri, gerek sosyal destek ödemeleri gerekme memur maaş ödemeleri bu ay bayram öncesi hesaplara yatırıldı. İlave tediye ödemesi bekleyen yüzbinlerce vatandaşın gözü de yetkililerden gelecek habere çevrilmişti. Merakla beklenen açıklamayı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin yaptı ve tediyelerin ödeneceği tarihi açıkladı. Peki, ilave tediye nedir? İlave tediye ne zaman hesaplara yatacak? İlave tediyenin son taksit ödemesi ne zaman yapılacak? İşte konuya dair detaylar…

   İLAVE TEDİYE NE ZAMAN YATACAK?

   Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, ilave tediye ödemelerine dair yaptığı açıklamada, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Cumhurbaşkanı Kararı ile kamu işçilerine verilen ilave tediyenin ilk taksitinin 29 Ocak 2021 tarihinde verildiğini belirtti.
   Bakan Bilgin, ilave tediyenin ikinci taksitinin ise Ramazan Bayramı’ndan önce ödenmesi için tüm hazırlıkların tamamlandığını ve bugün itibarıyla hesaplara yatırılacağını duyurdu.

   BAKAN VEDAT BİLGİN’İN AÇIKLAMALARI

   Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 700 bini aşkın kamu işçisinin ilave tediyelerinin bugün hesaplara yatırılacağını, el emeği ve alın teri ile ülkenin kalkınmasında en ön safta yer alan, omuz omuza verip geleceği inşa eden işçilerin yanında olmaya devam edeceklerini söyledi.
   Kamuda çalışan işçilerin bu ikramiyelerini güle güle harcamaları temennisinde bulunan Bakan Bilgin, tüm emekçilerin de Ramazan Bayramı’nı kutladı.

   YER ALTI MADEN İŞÇİLERİNİN TEDİYELERİ NE ZAMAN ÖDENECEK?

   Bakan Vedat Bilgin, yer altı maden işçilerine yapılacak ilave tediyenin de tamamının 24 Aralık 2021 tarihinde ödeneceğini söyledi.

   İLAVE TEDİYE NEDİR?

   Tediye veya ilave tediye olarak isimlendirilen bu ödeme türü, kamuda çalışıp kadroya geçen taşeronlar için ödenen bir ücrettir.
   İlave tediye, 657 Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan bir ikramiye türüdür. Tüm çalışan personele, ücret sistemine bakılmaksızın her yıl için bir aylık olarak verilmektedir. Devlet kurum ve kuruluşlarında çalışıp kadroya geçen taşeronlar da bu ikramiye hakkından yararlanmaktadır.
   İlgili kanunun birinci ve ikinci maddelerinde belirtilen işçilere, mezkür maddeler gereğince yapılan tediyelerden ayrı olarak her yıl için bir aylık istihkakları tutarını geçmemek üzere Cumhurbaşkanı Kararıyla aynı nispette bir ilave tediye daha yapılabilmektedir. Söz konusu kanuna göre yapılacak tediyelerin ödeme tarihlerini de yine Cumhurbaşkanı tarafından tayin etmektedir.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.