Ramazan ikramiyeleri ödenmeye başladı mı? Ödemeler nasıl yapılacak?

   Ramazan ikramiyeleri ödenmeye başladı mı? Ödemeler nasıl yapılacak?

   Milyonlarca emeklinin merakla beklediği Ramazan Bayramı İkramiyeleri yatmaya başladı mı? SGK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı emeklilerin yararlanabildiği Ramazan bayramına yönelik olarak yapılacak olan bayram ikramiyelerinin hesaplara yatıp yatmadığı araştırılmaya başlandı.

   Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı olmak üzere yılda iki defa verilen emekli bayram ikramiyelerinden ilki olan Ramazan bayramı ikramiyelerinin bu hafta hesaplara yatacağı söylenmişti. Bilindiği üzere bu yıl diğer yıllardan farklı olarak zamlı ikramiye ödemesi yapılacak. Geçtiğimiz hafta Meclis kararı ve Cumhurbaşkanı onayıyla ikramiyelere zam yapılmıştı. Peki, Ramazan Bayramı İkramiyeleri yatmaya başladı mı? Zamlı Ramazan Bayramı ikramiyesi ne kadar? Bayram ikramiyeleri nasıl ödenecek? İşte konuya dair tüm detaylar…

   RAMAZAN İKRAMİYELERİ ÖDENMEYE BAŞLADI MI?

   Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, bayram ikramiyelerinin ne zaman ödeneceğine dair açıklamada bulundu. Bakan Bilgin, açıklamasında emeklilere yılda iki defa verilen bayram ikramiyelerinden ilki olan Ramazan Bayramı ikramiyesinin bugün itibarıyla ödenmeye başladığını bildirdi.
   Buna göre; SSK emeklileri için ödemeler bugün yapılırken, Emekli Sandığı ve BAĞ-KUR emeklileri için ise yarın yapılacak.

   ZAMLI BAYRAM İKRAMİYESİ NE KADAR?

   Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat bilgin, bayram ikramiyelerine dair yaptığı yazılı açıklamada, bayram ikramiyelerinin yapılan yasal düzenleme ile 1.100 liraya yükseltildiğini belirterek, emeklilere Ramazan Bayramı ikramiyelerinin bugün itibarıyla ödenmeye başladığını ve bu kapsamda 12,7 milyon emekli için toplam 12,3 milyar lira ödeme yapılacağını söyledi.

   İKRAMİYE ÖDEMELERİ NASIL YAPILACAK?

   Emekliler için verilen bayram ikramiyeleri, hak sahiplerinin normal emekli hesaplarına otomatik olarak yatırılmaktadır. Ayrıca bir başvuru ya da hesap gerekmemektedir. Ödemeler bugün yani 6 Mayıs itibarıyla başlamış durumda. İlk olarak SSK emeklileri bu gün itibarıyla ikramiyelerini alabilecekler. BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı emeklileri ise yarın yani 7 Mayıs itibarıyla alabilecekler.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.