Tarihler belli oldu! Emekliye bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek?

   03.05.2021
   Tarihler belli oldu! Emekliye bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek?

   Ramazan Bayramına sayılı günler kala milyonlarca emekli, bayram ikramiyelerinin ne zaman hesaplara yatacağını en çok araştırılan konuların başında geliyordu. Merakla beklenen emekli ikramiyelerinin ne zaman hesaplara yatacağını Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin açıkladı.

   Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, daha önceki haftalarda emekli ikramiyelerine enflasyon oranında zam yapılacağını açıklamış ve geçen hafta da ikramiyelere 100 lira kadar zam yapılacağı belli olmuştu. Yapılan zammın ardından gözler ikramiyelerin ne zaman hesaplara yatırılacağına çevrilmişti. Peki, emekli bayram ikramiyeleri ne zaman hesaplara yatacak? Emekli bayram ikramiyesinden kaç kişi yararlanacak? Zamlı bayram ikramiyesi ne kadar oldu? İşte konuya dair detaylar…

   EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYELERİ NE ZAMAN ÖDENECEK?

   Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin emekli bayram ikramiyelerinin 6 ile 7 Mayıs tarihlerinde hesaplara yatacağını söyledi. Bakan Bilgin, emeklilere ödenecek ikramiye miktarının toplamda 12,3 milyar lira olduğunu belirtti. Bu yıl Ramazan Bayramının birinci gününe 13 Mayıs Perşembe gününe denk geliyor.

   EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYELERİ NE KADAR OLDU?

   Yaklaşık üç yıldır 1.000 lira olarak ödenen emekli bayram ikramiyeleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı üzerine yapılan yasal düzenleme ile bu yıl 1.100 liraya çıkartıldı. İkramiyeler de hemen bayram öncesi 6 ile 7 Mayıs tarihlerinde ödenecek.

   ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI VEDET BİLGİN’İN AÇIKLAMALARI

   Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, emekli bayram ikramiyelerinin; SSK emeklileri için 6 Mayıs’ta, Emekli Sandığı ve BAĞ-KUR emeklilerinin ise 7 Mayıs ödeneceğini söyledi.

   Emekli vatandaşların her zaman yanında olmaya devam edeceklerinin altını çizen Bakan Bilgin, emekli vatandaşların baş tacı olduğunu ve emeklilerin 7 gün 24 saat hizmetinde olduklarını belirtti. Türkiye’nin kalkınması için alın teri döken, ülkemizin her bir karışında emeği ve hizmeti olan emeklilerin yanında olmaya devam edeceklerini belirten Bilgin, emeklilerin aileleri ile birlikte hayırlı bayramlar geçirmelerini temenni etti.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.