Denizbank esnaf kredisine nasıl başvurulur?

   01.05.2021
   Denizbank esnaf kredisine nasıl başvurulur?

   Denizbank, esnaf ve KOBİ’lerin ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için kredi desteğini vereceğini açıkladı. koronavirüs salgını dolayısıyla ekonomik olarak nakit ihtiyacı olan işletme ve KOBİ’lere 100 bin liraya kadar kredi verilecek.

   Denizbank, 100 bin liraya kadar nakit ihtiyaçlarınıza en kolay ve en hızlı çözümü sunuyor. İş yerlerine yapılacak yatırımlarda kullanılabilecek “Taksitli Ticari Kredi”, günlük ve acil nakit ihtiyaçları karşılayacak “Ticari Kurtaran Hesap”, farklı ürün özellikleri ile bir kredi kartından daha fazlası olan “İşletme Kart”, yakıt alımında kullanılabilecek “Taşıt Tanıma Sistemi” ya da ana firmaya olan ödemeleri otomatik olarak sağlayacak “DBS” kredi seçeneklerinden birini veya hepsini seçerek işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz. Peki, Denizbank esnaf kredisine nasıl başvurulur? Denizbank esnaf ve KOBİ kredisi başvurusu nereden yapılır? Denizbank esnaf ve KOBİ kredisi başvurusu için gerekli belgeler nelerdir? İşte konuya dair tüm detaylar…

   DENİZBANK ESNAF VE KOBİ KREDİSİNE NASIL BAŞVURULUR?

   Denizbank esnaf ve KOBİ’ler için hızlı krediye başvuru için aşağıdaki kanallar kullanılabilir.

   • Denizbank internet sitesi üzerinde yer alan “Hemen Başvur” sekmesi üzerinden,
   • SMS yoluyla başvuru. SMS yoluyla başvuru için cep telefonunun mesaj kısmına “ESNAF” yazılır bir boşluk bırakılır, “T.C. Kimlik No” yazılır ve 3280’e gönderilir.
   • İnternet bankacılığı üzerinden,
   • Denizbank ATM’lerinden,
   • Denizbank şubelerinden.

   KREDİ BAŞVURU SONUCU NASIL ÖĞRENİLİR?

   Esnaf ve KOBİ kredisi başvuru sonuçları, kredi talebinin Denizbank sistemine ulaşmasından sonra en geç 5 dakika içerisinde SMS yoluyla bildirilmektedir. Şahsen yapılacak başvuru sonuçları banka şubelerinde ilgili tarafa iletilmektedir.

   KREDİ BAŞVURUSU ONAYLANDIKTAN SONRA NE YAPILMALI?

   Kredi başvurusuna olumlu cevap gelmesi durumunda, en geç 75 gün içerisinde en yakın Denizbank şubesine gidilir. Burada banka tarafından talep edilecek belgeler bankaya ibraz edilir. Kredi kullanımına engel teşkil edecek bir durum yoksa kredi hemen kullanılabilecek. 75 gün içerisinde Denizbank şubesinden kullanılmayan kredi talebi iptal edilecektir. Kredi ihtiyacı durumunda yeniden başvuru gerekecektir.

   KREDİ BAŞVURUSU İÇİN GREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

   Denizbank esnaf ve KOBİ kredisi kullanım aşamasında aşağıdaki belgeler talep edilmektedir:
   • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,
   • İmza Beyannamesi,
   • Varsa Oda Kayıt Belgesi,
   • Son 2 Yıla ait Vergi Levhası,
   • Son 2 Yıla Ait Hesap Defteri veya Bilanço ve Gelir Tablosu,
   • Varsa Mal Varlığı Dökümü (Tapu Fotokopileri).

   KREDİ TUTARI VE VADESİ NE KADAR?

   Denizbank esnaf ve KOBİ kredisi maksimum 100.000 lira olarak kullandırılmaktadır. Kredi vadesi ise maksimum 60 aydır. Geri ödemeler, sabit eşit taksitli ya da firmaların nakit akışına uygun esnek planlı olarak yapılabilecek.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.